Хто тепер має право на бронювання від мобілізації в Україні?
Хто тепер має право на бронювання від мобілізації в Україні?

Хто тепер має право на бронювання від мобілізації в Україні?

З початком воєнного стану в Україні, для забезпечення стабільної роботи критично важливих сфер життєдіяльності країни, було введено механізм бронювання від мобілізації для певних категорій населення. Дещо змінені правила бронювання набули чинності постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 14 січня 2025 року, що визначає, хто має право залишатися поза мобілізацією під час військового конфлікту.

Згідно з останніми змінами, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про розширення списку працівників, які мають право на бронювання. Зокрема, тепер усі медичні працівники, які працюють за основним місцем роботи в державних та комунальних закладах охорони здоров’я, а також в інших медичних установах, що займаються важливими функціями, отримали гарантії не бути мобілізованими.

Мова йде про таких фахівців, як: лікарі та медичні працівники в закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності; працівники закладів громадського здоров’я; фахівці установ, що здійснюють судово-медичну та судово-психіатричну експертизи; медичні працівники в центрах крові.

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури також підпадають під категорію, що має право на бронювання, що є важливим кроком для підтримки функціонування правосуддя в країні. Ще одне важливе доповнення до списку бронювання стосується працівників Товариства Червоного Хреста та інших неурядових організацій, що реалізують гуманітарні проекти за підтримки міжнародних партнерів. Однак варто зазначити, що кількість військовозобов’язаних в цих організаціях не повинна перевищувати 50% від загальної кількості співробітників організації.

Ці зміни мають важливе значення для України під час воєнного стану, адже забезпечують необхідну підтримку в ключових галузях, таких як охорона здоров’я, правосуддя та гуманітарна допомога. Бронювання від мобілізації для медиків, прокурорів та працівників міжнародних організацій дозволяє зберігати функціональність важливих інституцій, які забезпечують порядок, здоров’я громадян та надання допомоги постраждалим від війни.

Теги за темою
війна лікарі САП
Джерело матеріала
loader