Чи засипле Україну снігом у лютому
Чи засипле Україну снігом у лютому

Чи засипле Україну снігом у лютому

Та чи буде сніг у лютому, – в інтерв'ю 24 Каналу розповіла Віра Балабух – завідувачка відділу прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС.

Чи буде сніг у лютому

Метеорологиня зазначила, за розрахунками Європейського центру середньотермінових прогнозів, у лютому в Україну надходитимуть переважно теплі повітряні маси з Атлантики. Це сприятиме підвищенню температури повітря на 2 – 3 градуси вище за кліматичну норму.

Арктичні вторгнення, як і морози до -30 градусів, малоймовірні. Оскільки переважатиме додатна температура повітря, то опади випадатимуть переважно у вигляді дощу, а не снігу. То ж сильні снігопади найбільш ймовірні лише у Карпатському регіоні,
– наголосила Віра Балабух.

Також експертка відповіла, чи можуть в Україні взагалі зникнути сніжні зими. Зокрема, зазначила підвищення температури приводить до того, що протягом зими на значній території нашої держави переважає плюсова температура повітря.

За таких умов опади випадають переважно у вигляді дощу. Сніг якщо й випадає, – швидко тане. Стійкий покрив не утворюється.

І хоча спостерігається тенденція до подальшого підвищення температури, говорити про те, що сніжні зими зникнуть, ще зарано. Малосніжні переважатимуть. Однак сильні снігопади та навіть сильні морози також можливі,
– підкреслила метеорологиня.

Зверніть увагу! За останні 30 років зима в Україні стала теплішою майже на 1,5 градуса, а її тривалість зменшилася в середньому на місяць.

Чи буде рання весна

  • До речі, глобальне потепління суттєво вплинуло не лише на тривалість зими, а й на початок весни. Так, він змістився на більш ранні строки порівняно з серединою і навіть кінцем минулого століття.
  • Першими весну ще в середині січня зустрічають Закарпаття, Крим і південні райони Одеської області.
  • Поступово вона рухається на північ і в центральні області приходить у кінці січня – на початку лютого. У в північні й західні – у середині або кінці лютого.
  • Найпізніше весна починається на Сході, Північному Сході й у Карпатах. Це традиційно найхолодніші регіони України. Тут весна може починатися на початку і навіть в середині березня.
  • Однак, наголосила метеорологиня, в окремі роки цей порядок порушується і весна може прийти значно пізніше або раніше, як цього року.
  • "У деякі роки в нас взагалі температура повітря може не опускатись нижче 0 градусів на тривалий період. Тож можна говорити, що осінь плавно переходить у весну, оминаючи стадію зими. Саме такі процеси ми спостерігаємо цього року в Україні у багатьох регіонах", – підкреслила Віра Балабух.
Теги за темою
Новини України прогноз погоди
Джерело матеріала
loader
loader