Допомога Україні буде застрахована від зміни настроїв в Америці.
Після повернення Дональда Трампа до Білого дому Київ активізував зусилля, щоб отримати доступ до сотень мільярдів доларів заморожених російських активів у Європі.
Про це пише видання The Washington Post.
"Українські чиновники, які займаються цим питанням, кажуть, що не знають, якою є позиція нової адміністрації щодо питання конфіскації, але деякі представники попередньої адміністрації її підтримали. Деякі з більш агресивних союзників України в Європі, зокрема з очільницею зовнішньополітичного відомства ЄС Каєю Каллас, також підтримують цей крок, але підтримка самого Трампа розглядається як ключова", - пише видання.
Джейкоб Кіркегор, старший науковий співробітник Інституту міжнародної економіки Петерсона, сказав, що українські чиновники намагалися апелювати до Трампа, пропонуючи використовувати гроші для купівлі американської зброї.
"Це дуже чітка послуга за послугу. І вони б хотіли, щоб Трамп прийняв цей аргумент і по суті сказав європейцям: "Послухайте, якщо ви хочете, щоб я продовжував постачати Україні зброю, ну, давайте купимо її за рахунок російських активів", - зазначив він.
Наразі Велика Британія володіє найбільшою кількістю заморожених російських резервів за межами ЄС.
Заморожені активи - це комбінація пакетів акцій компаній та готівки, що зберігаються на банківських рахунках. Країни G7 вже взяли на себе зобов'язання надати Україні кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який буде повертатися з відсотків від заморожених активів. Водночас західні політики вважають, що передавання активів Києву сама по собі буде пов'язана з юридичними проблемами.
Гроші, заморожені переважно в Європі, приносять кілька мільярдів доларів прибутку на рік. Але це — крапля в морі для України, якій потрібні десятки мільярдів не лише на військові, але й на соціальні витрати, а також на відновлення руйнувань, які Росія спричинила своїм вторгненням.