Заочно оголосили підозру російському бізнесмену, який виготовляв ударні БПЛА «Герань»
Заочно оголосили підозру російському бізнесмену, який виготовляв ударні БПЛА «Герань»

Заочно оголосили підозру російському бізнесмену, який виготовляв ударні БПЛА «Герань»

Слідчі Служби безпеки України зібрали масштабну доказову базу на російського бізнесмена, який виготовив і поставив до Збройних сил РФ понад 13 тисяч ударних безпілотників типу «Герань», що є російською версією іранських БПЛА типу Shahed.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Служба безпеки України.

Йдеться про генерального директора акціонерного товариства «Особлива економічна зона промислово-виробничого типу «Алабуга» Тимура Шагівалєєва.

Тимур Шагівалєєв
Тимур Шагівалєєв

За матеріалами слідства, посадовець організував масове виробництво ударних безпілотників на потужностях цього підприємства у 2023 році.

Російська Федерація масово і регулярно використовує ці засоби ураження для ударів по території України, в тому числі по цивільній інфраструктурі.

Унаслідок чого це призводить до загибелі людей, у тому числі дітей, отримання ними тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а також спричиняє матеріальні збитки: знищення будівель, майна та іншої цивільної інфраструктури.

На основі доказової бази, зібраної слідчими СБУ, Шагівалєєву заочно повідомили про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України (пособництво у веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб).

Досудове розслідування триває.

Вживаються комплексні заходи, щоб знайти і покарати всіх винних у злочинах проти України.

За інформацією Офісу генерального прокурора, упродовж 2023–2024 років на базі виробничих потужностей підприємства підозрюваний налагодив масове виробництво бойових БПЛА типу Shahed-136 під зміненою назвою «Герань» серії «Ы». 

Було вироблено близько 13 315 безпілотників, надалі переданих ЗС РФ для використання у ході бойових дій проти України.

За період 2023-2024 років встановлено не менше 13 000 фактів запусків БПЛА «Герань» по об’єктах цивільної інфраструктури на території України. 

Це призвело до загибелі 122 цивільних осіб, отримання не менш як 560 особами тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості, а також знищення і пошкодження будівель, споруд, майна та інших об’єктів, захищених нормами міжнародного гуманітарного права.

Як повідомляв Укрінформ, Сили оборони України у 2024 році збили понад 1300 російських ракет різних типів, 11200 ударних безпілотників.

Теги за темою
СБУ
Джерело матеріала
loader
loader