Накопичувальна пенсія в Україні: експерти розповіли, чи справді реформа є вимогою МВФ
Накопичувальна пенсія в Україні: експерти розповіли, чи справді реформа є вимогою МВФ

Накопичувальна пенсія в Україні: експерти розповіли, чи справді реформа є вимогою МВФ

Проте експерти висловлюють сумніви щодо того, чи є зміни у пенсійній системі обов'язковою вимогою Міжнародного валютного фонду.

Згідно з коментарями Сергія Коробкіна, експерта з пенсійних питань для Уніан, пенсійна реформа не є умовою для отримання фінансової підтримки від МВФ. У своїй статті він підкреслив, що в меморандумах фонду, які він переглянув влітку, не згадується про необхідність введення накопичувальної системи пенсій. Натомість, МВФ ставить за мету скорочення пільг і соціальних виплат, а не їх розширення, зокрема за рахунок нових пенсійних змін.

"Уявімо – завтра ухвалили закон, і до новоствореного держфонду пішли перші накопичувальні відрахування, і є підрахунки, що за перший рік це може бути 40 мільярдів гривень. Хто буде розпоряджатися цими коштами, в які банки вкладати, в які галузі інвестувати?" – зазначив Коробкін, наголошуючи, що інформаційний сплеск навколо накопичувальної пенсії – це робота лобістів одержувачів вигоди.

Також експерт Юрій Ковальчук, зауважує, що МВФ виступає "за фінансову гільйотину", орієнтуючись на скорочення непотрібних витрат і підвищення ефективності управління бюджетом. За його словами, впровадження накопичувальної пенсійної системи дозволить Україні продовжити співпрацю з МВФ, забезпечуючи стабільне фінансування в рамках загальної програми.

Останні новини України:

Не вирішить усіх проблем: українцям пообіцяли новий перерахунок пенсій у 2025 році, відомі подробиці.

Пенсіонери можуть отримувати соціальну допомогу: існує декілька видів доплат.

Пенсія в Україні: українцям показали, у якій області пенсіонери мають найнижчі виплати та ледь виживають.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader