Найбільш дефіцитні професії у Польщі: яких трудових мігрантів потребує країна
Найбільш дефіцитні професії у Польщі: яких трудових мігрантів потребує країна

Найбільш дефіцитні професії у Польщі: яких трудових мігрантів потребує країна

Найбільш дефіцитні професії у Польщі: яких трудових мігрантів потребує країна

Польща увійшла в періоді "демографічної зими".   

Аналітики вважають, що найбільше дефіцитними професіями в Польщі будуть такі, що пов’язані, перш за все, із застосуванням фізичної сили, а саме: покрівельники, водії, комірники, слюсарі, монтажники, машиністи землерийної техніки, будівельники та зварювальники. Про це повідомляє міжнародна агенція з працевлаштування Gremi Personal з посиланням на загальнонаціональне дослідження «Барометр професій», яке проведене на замовлення Міністерства сім’ї, праці та соціальної політики Польщі.

“Ми роками стежимо за прогнозами Барометра професій, і щороку експерти вказують майже одні й ті самі професії – половина з них стосується працівників фізичної праці з кваліфікацією. Дефіцит таких кандидатів виникає через те, що кандидати не задоволені умовами праці. Крім того, це фізично важкий характер роботи, часто робота в складних і мінливих погодних умовах, тривалий робочий день, а у випадку водіїв – відрядження, а також вкрай незадовільний рівень оплати праці. Крім того, війна в Україні спричинила ще більший попит на чоловічі вакансії через неможливість виїзду (українських - ред.) чоловіків за кордон” – коментує Юрій Григоренко, головний аналітик міжнародної агенції працевлаштування Gremi Personal.

Крім того до переліку найбільш дефіцитних професій увійшли лікарі, вчителі, доглядальниці за особами, які перебувають на утриманні, медсестри та акушерки, працівники бухгалтерії та бухгалтерії, військовослужбовці.

Дефіцит висококваліфікованих кадрів спричинений тим, що вже кілька років Польща перебуває в періоді демографічної зими – на пенсію виходить більше людей, ніж випускників виходить на ринок праці, і такий випускник не в змозі замінити, наприклад, хірурга з 25-річним стажем.

"Виходом тут є економічні мігранти, але їх складніше залучити не лише через довгі процедури, а й через те, що зарплата та умови праці та життя в Польщі не такі привабливі, як, наприклад, у Західній Європі. Єдиний вихід із ситуації дефіциту – ширше, ніж раніше, відкрити ринок праці для трудової міграції, що ризиковано", - йдеться у дослідженні. 

Залучення економічних мігрантів вимагає, перш за все, впровадження програм управління мультикультуралізмом (сприяння інклюзивності, рівності та толерантності), включаючи розвиток каналів спілкування для використання кількох мов на робочому місці або, як часто роблять великі міжнародні компанії, навіть перехід на англійську мову.

Джерело матеріала
loader
loader