Днями стало відомо про помилкову ідентифікацію космічного сміття, яке прийняли за навколоземний астероїд. Таке вже траплялося, але висновків із цього поки що не зроблено. Компанії та агентства ретельно відстежують ракети та супутники поки вони виконують свою місію та забувають про них після їх виходу з ладу. Помилково прийнявши космічний сміття за астероїд, можна без користі розтратити наукові та фінансові ресурси, які не нескінченні.
Об’єкт 2018 CN41 потрапив в офіційний перелік астероїдів, що зближуються із Землею, на початку січня цього року. Передбачається, що запис зроблено з подачі астронома-аматора з Туреччини, який зробив відкриття за архівними даними. Менш ніж за добу Центр малих планет Міжнародного астрономічного союзу (MPC), який веде реєстри астероїдів, видав редакційне повідомлення, яке спростовує відкриття.
Об’єкт 2018 CN41 виявився колишнім автомобілем Tesla Roadster Ілона Маска (Elon Musk), який компанія SpaceX у демонстраційних та рекламних цілях відправила у космос у 2018 році під час першого запуску ракети Falcon Heavy. Тоді за кермо автомобіля посадили манекен «Стармена» (Starman) у скафандрі та під музику альбому Девіда Боуї «Space Oddity» на повторі відправили у бік Марса.
Всупереч очікуванням, символічний посланець не вийшов на орбіту Червоної планети і продовжив рух, вийшовши на орбіту навколо Сонця, де періодично зближуватиметься із Землею і з Марсом. Мабуть, це не останній випадок, м’яко кажучи, безвідповідального ставлення до застарілого або корисного навантаження, що вийшло з ладу. Подібне спричинить збільшення частоти помилкових ідентифікацій астероїдів і, що не можна виключати, до дорогих помилок. Можна витратити мільярд доларів на підготовку космічної місії з вивчення навколоземного астероїда і тільки при зближенні з ним з’ясувати, що це гора сміття із Землі, попереджають вчені.