![Комп’ютерні алгоритми в дії: наскільки штучний інтелект інтегрувався в агро](https://thumbor.my.ua/imV0FI-wPtRnCknqGdNlrj_V1E0=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F68%2Fb59454e22c33a2d00e3cef90c59f44a9.jpg)
Комп’ютерні алгоритми в дії: наскільки штучний інтелект інтегрувався в агро
Сьогодні багато компаній намагаються оптимізуватися і залучають до бізнес-процесів передові ШІ-технології, що допомагають не лише пережити скрутні часи, а й вивести бізнес на рівень сталого зростання.
Нині ШІ у світі набирає обертів і застосовується в різних сферах діяльності. Поширюється ця технологія і в Україні. Особливо в часи війни, коли бракує людського ресурсу, підприємці замислюються над застосуванням штучного інтелекту, який би замінив людину, а також підвищив ефективність виробництва.
Згідно з дослідженням «Цифрове Агро України», яке вивчає застосування цифрових технологій в Україні, 22% інноваційних агрокомпаній використовують ШІ для ідентифікації та прогнозу різноманітних загроз для культур. І лише 10% застосовують штучний інтелект у виробництві під час планування норм добрив і сортів або гібридів для посіву. Малі фермери не впроваджують штучний інтелект, оскільки у тих технологіях, якими вони користуються, ШІ не передбачений.
Генеральний директор «ТАС Агро» Олег Заплетнюк розповідає, що в агро також активно впроваджує ШІ, що дозволяє закривати багато питань. Як приклад наводить технологію, яка за допомогою штучного інтелекту, використовуючи дані метеостанцій, наперед прораховує імовірність появи шкідників чи хвороб. Це дає можливість вирішити дане питання ще до того, як з'явилася проблема.
![loader](/files/images/preloader.gif)