В одній з областей України оголосили карантин через небезпечну вірусну хворобу
В одній з областей України оголосили карантин через небезпечну вірусну хворобу

В одній з областей України оголосили карантин через небезпечну вірусну хворобу

Цей вірус передається людині та має високий коефіцієнт летальності

У деяких населених пунктах Шептицького району Львівської області було запроваджено карантинні обмеження. Причиною цього став пташиний грип, зафіксований у одного з мертвих лебедів, якого виявили в заплавах Західного Бугу.

Небезпечну зону визначили у радіусі трьох кілометрів. Про це повідомив голова Львівської обласної військової державної адміністрації Максим Козицький.

Відомо, що у заплавах Західного Бугу між селами Волсвін, Бендюга та містом Шептицький було знайдено два мертві лебеді. У птахів відібрали біоматеріал дослідження і в однієї з них виявили РНК-вірус грипу.

Рішенням місцевої державної надзвичайної протиепізоотичної комісії на прибережній території заплав річки Західний Буг було запроваджено карантин. Опанусну зону визначили в радіусі 3 кілометри. До неї входять села Бендюги та Волсвін. Обмеження триватимуть близько трьох тижнів.

"Протягом цього періоду фахівці здійснюватимуть нагляд за птицею як на фермах, так і в особистих господарствах у зоні спостереження радіусом не менше 10 кілометрів. Проводитимуть подвірні обходи для виявлення загиблої птиці та проведення роз’яснювальної роботи серед населення з профілактики пташиного грипу", — йдеться у повідомленні.

Що таке пташиний грип

Пташиний грип — гостра інфекційна вірусна хвороба птахів, що характеризується ураженням органів травлення, дихання, високою летальністю близько 56%. Його відносять до особливо небезпечних хвороб, здатних заподіяти велику економічну шкоду.

Різні штами вірусу грипу птахів можуть викликати від 10 до 100% загибелі серед хворих і вражати одночасно від одного до трьох видів птахів. Природним резервуаром вірусу є мігруючі птахи, найчастіше дикі качки.

У диких популяціях птахів, на відміну домашніх, висока стійкість до вірусу грипу. Вперше грип птахів було виявлено в Італії понад сто років тому. Контакт із хворими чи загиблими птахами може бути небезпечним.

Всесвітня організація охорони здоров’я зазначила, що з січня 2003 року до липня 2024 року у світі було зареєстровано загалом 896 підтверджених випадків зараження людей вірусом H5N1, при цьому коефіцієнт летальності становив приблизно 52%. Згідно з останніми повідомленнями, з 13 до 19 вересня 2024 року нових випадків зараження людей не зареєстровано.

Як себе убезпечити

  • уникайте контакту з дикою або домашньою птицею без необхідності
  • якщо все ж торкнулися птиці — ретельно вимийте руки з милом, прийміть душ
  • у разі виявлення мертвої птиці не торкайтеся її, не намагайтеся самостійно захоронити чи перемістити
  • повідомляйте про випадки захворювання або загибелі птиці у ветеринарну службу чи місцеву адміністрацію.

Раніше "Телеграф" роздивлявся про те, що у Сполучених Штатах зафіксовано перший летальний випадок від пташиного грипу H5N1. Хворому було 65 років, він заразився після контакту зі зграєю птахів на задньому дворі свого будинку.

Теги за темою
Карантин
Джерело матеріала
loader
loader