В Одеському центрі української культури відкрили кабінет ментального здоров'я
В Одеському центрі української культури відкрили кабінет ментального здоров'я

В Одеському центрі української культури відкрили кабінет ментального здоров'я

В Одеському обласному центрі української культури з'явився кабінет психологічного розвантаження.

Про це Укрінформу розказала директорка ООЦУК Валентина Вітос.

"Відвідувачам кабінету надається вільний доступ до різноманітних артматеріалів для створення малюнків, колажів, композицій, інших форм емоційного вираження. Зокрема, тут представлена колекція ляльок-мотанок майстрині Світлани Кравченко, яка завідує в Центрі відділом народної творчості, фольклору та етнографії. Вона проводить майстер-класи з плетіння ляльок з дітьми, а також зі співробітниками ООЦУК", - розповіла Вітос.

За словами майстрині, в дохристиянські часи наші пращури також плели таких ляльок, вони символізували продовження роду. В голову ляльці клали зерно і коли дитина переставала гратися нею, ляльку кидали в землю і вона проростала, давала нове життя.

«Це ментальна лялька, виконана у вузловій техніці. Процес створення ляльки захоплює та відволікає, перемикає свідомість на моторику та в такий спосіб відновлює психічний стан людини. Коли ми виготовляємо ляльку, ми даємо їй ім’я, згадуємо позитивні моменти зі свого минулого життя, пов’язані з дитинством, з мамою, з бабусею. Створюючи цю мотанку ми наповнюємо її позитивною енергією», - зазначила Світлана Кравченко.

Майстриня розповіла, що плетіння ляльок свого часу допомогло відновитися також і їй, коли вона разом з родиною у 2014 році була вимушена переїхати з Донеччини в Одеську область.

В Одеському центрі української культури відкрили кабінет ментального здоров'я - Фото 1

«Така творча робота, яку ми відтепер можемо проводити в кабінеті ментального здоров’я, знімає психологічне напруження, допомагає відчути себе в безпеці, в доброму гуморі, отримати навички самопізнання. Ми працюємо з великою кількістю людей, які опинились в складній ситуації. Це і переселенці, і військові, для яких ми проводимо заходи з відновлення ментального здоров’я. Ми пропускаємо їхні історії через себе та самі потребуємо психологічної підтримки, адже іноді переходимо свій поріг стресостійкості», - пояснила Валентина Вітос.

Директорка ООЦУК зазначила, що простір відкрився за підтримки волонтерської організації «Вітри змін», у рамках Всеукраїнської програми ментального здоровʼя «Ти як?»

Одеський обласний центр української культури — комунальне підприємство, яке займається розвитком української культури та культур національних меншин, які проживають на території Одеської області, сприяє відродженню осередків традиційної народної творчості, фольклорно-етнографічних ансамблів, художніх промислів і ремесел, здійснює методичне, наукове та організаційне забезпечення діяльності органів та установ культури, самодіяльних колективів та їх учасників.

В Одеському центрі української культури відкрили кабінет ментального здоров'я - Фото 2 В Одеському центрі української культури відкрили кабінет ментального здоров'я / Фото: Укрінформ

З 2016 року Центр уповноважений відповідальним за координацію питань охорони нематеріальної культурної спадщини в Одеській області.

У 2020 році при центрі створено «Живий музей» - експозиційний, інтерактивний, демонстраційний та навчальний простір, який є своєрідним продовженням Регіонального переліку елементів нематеріальної культурної спадщини Одеського регіону.

Як повідомляв Укрінформ, наукова співробітниця Одеського обласного центру української культури Маріанна Панасюк методом витинання виготовила панно «Різдво вдома»завдовжки понад 7 метрів та завширшки 3 метри.

Теги за темою
Одеса
Джерело матеріала
loader
loader