Про це у Брюсселі перед початком засідання Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив керівник зовнішньополітичного відомства Естонії Маргус Цахкна, повідомляє Укрінформ.
«Ми маємо намір обговорити, що можемо більше зробити для України. Є очевидним, що Європа має зробити більше, й Естонія запропонувала, щоб усі союзники надали Україні більше військової підтримки цього року та взяли на себе більшу відповідальність. Нам необхідно надати поштовх, щоб Україна отримала сильну позицію, та послабити позиції Путіна. Я був в Україні кілька тижнів тому і можу запевнити, що українці готові боротися, і вони очікують, що ми допоможемо їм у військовому вимірі, але також економічно, й будемо інвестувати в українську оборонну промисловість, спроможності якої вони збільшують», - наголосив головний естонський дипломат.
Цахкна зауважив, що сподівається, як і всі українці, що невдовзі в Україну повернеться мир. Але, за словами міністра, цей мир має бути справедливим та тривалим.
«Європа має взяти на себе більше відповідальності. Тому що ми говоримо не лише про мир в Україні, ми говоримо також про мир у Європі та про оборонну архітектуру Європи», - наголосив естонський політик.
Він висловив сподівання, що сьогодні європейські міністри приймуть рішення продовжити санкційний режим проти Росії та зможуть невдовзі розглянути 16-й пакет таких обмежувальних заходів проти країни-агресора.
Цахкна зазначив, що ЄС має просуватися вперед у питаннях використання в інтересах України заблокованих фінансових активів РФ, у тому числі їх основної частини, а не лише надзвичайних прибутків від заморожених фондів.
«Нам потрібно взяти до використання головну частину російських активів. Естонія ухвалила закон ще минулого року, і ми можемо робити це. Тож я не вірю у такого роду виправдовування, що ми не маємо правових рамок для цього. Ні, ми їх маємо. Ми маємо європейські правила, має бути ще й політична воля, і Росія має платити», - заявив естонський урядовець.
Він зауважив, що передання Україні прибутків від цих заморожених російських активів є доброю справою, але загальна сума таких заблокованихактивів перевищує 300 мільярдів євро, якими варто скористатися.
«Ми розуміємо також занепокоєння певних країн, що трапиться з ними, якщо справи підуть не так добре. Ми маємо обговорити, як Європейський Союз може гарантувати підтримку цих країн, де розміщуються заморожені російські активи», - зазначив міністр.
Як повідомлялося, 27 січня у Брюсселі відбувається зустріч у форматі Ради міністрів ЄС із закордонних справ, ключовими питаннями якої є розвиток ситуації в Україні, відносини ЄС із США після приходу нової адміністрації, а також ситуація на близькому Сході.
Під час обговорення російської агресії проти України до європейських міністрів у режимі телеконференції доєднається міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.