Арешти бойових офіцерів: адвокатів Горбенка, Галушкіна й Рюмшина заслухали на комітеті ВР
Арешти бойових офіцерів: адвокатів Горбенка, Галушкіна й Рюмшина заслухали на комітеті ВР

Арешти бойових офіцерів: адвокатів Горбенка, Галушкіна й Рюмшина заслухали на комітеті ВР

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки, оборони та розвідки заслухав доповіді адвокатів колишнього командувача військ Тероборони, генерала Юрія Галушкіна, екскомандира 125-ї окремої бригади ТрО генерала Артура Горбенка та екскомандира 155-ї механізованої бригади «Анна Київська» полковника Дмитра Рюмшина.

Про це повідомила народна депутатка, членкиня профільного комітету Ірина Фріз у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Сьогодні на закритому засіданні Комітет ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки заслухав доповіді захисту А. Горбенка, Ю. Галушкіна, Д. Рюмшина та обговорив питання, які дозволяють отримати різносторонню інформацію щодо цих судових процесів», - поінформувала вона.

За її словами, в ході засідання члени комітету постійно наголошували на тому, що весь процес має відбуватися згідно з чинним законодавством і з великою повагою до військових.

Фріз зауважила, що не зважаючи на запрошення, на засідання Комітету не прийшла Уповноважена Президента України з питань захисту прав військовослужбовців та їхніх сімей Ольга Решетилова.

«3а підсумками обговорення, Комітет спрямовує додаткові запити до правоохоронних органів», - повідомила членкиня профільного комітету.

Окрім того, парламентарії на засіданні Комітету обговорили необхідність внесення змін до статті ККУ щодо «бойового імунітету» з метою її розширення та конкретизації. Фріз уточнила, що це необхідно для фахового її застосування в правовому полі.

За її словами, адвокати військових запропонували депутатам створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради з розгляду питань щодо притягнення до кримінальної відповідальності військовослужбовців в умовах воєнного стану.

Як повідомляв Укрінформ, Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки вбачає в ухвалених рішеннях щодо арештів бойових офіцерів ознаки вибіркового застосування норм права.

СБУ та ДБР затримали двох генералів і полковника Збройних сил України, які, за інформацією слідства, не забезпечили належний захист Харківщини під час наступу військ РФ у травні 2024 року.

Печерський суд Києва обрав запобіжні заходи для трьох високопосадовців ЗСУ, яких підозрюють у неналежній обороні під час наступу на північ Харківщини у 2024 році.

Теги за темою
Верховна Рада Суд
Джерело матеріала
loader
loader