Про це повідомляє Белта, передає Укрінформ.
Дострокове голосування відбувалося з 21 до 25 січня. Достроково на «виборах» президента проголосували 41,81% громадян, які включені до списків виборців.
На території країни відкрито 5325 дільниць для голосування. Вони працюватимуть сьогодні з 08.00 до 20.00 за місцевим часом.
Виборці мають змогу також проголосувати вдома, якщо за станом здоров'я або з інших поважних причин не можуть прийти до приміщення для голосування. Виборець має право письмово чи усно звернутися до відповідної дільничної комісії з проханням організувати голосування за місцем перебування.
До бюлетеня внесено дані про п'ятьох кандидатів. Бюлетені для голосування виготовлені білоруською мовою.
Підсумки «виборів» президента Білорусі будуть оголошені ЦВК не пізніше ніж 5 лютого, повідомив голова ЦВК країни Ігор Карпенко.
Як повідомляв Укрінформ, очікується, що на президентських «виборах» 26 січня Олександр Лукашенко здобуде прогнозовану перемогу та залишиться при владі на сьомий термін поспіль.
Крім того, його режим відмовився запрошувати місію ОБСЄ для спостереження за президентськими «виборами», що є порушенням зобов'язань країни.
Демократичні сили Білорусі неодноразово заявляли, що вимагатимуть невизнання цих «виборів» міжнародною спільнотою.
Депутати Європейського парламенту 22 січня закликали країни ЄС та міжнародне співтовариство не визнавати результати фейкових президентських виборів у Білорусі.
Наступного дня речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий заявив, що визнання легітимності Лукашенка після «голосування» у Білорусі не є актуальним для України, яка також солідарна з позицією демократичних країн щодо відсутності умов для проведення у Білорусі виборів за стандартами ОБСЄ.
Висока представниця ЄС із зовнішньої та безпекової політики Кая Каллас назвала «вибори» в країні фіктивними. А у Франції заявили, що на основі вже наявної інформації вважають «вибори» недемократичними та нелегітимними.
Лукашенко знаходиться при владі з 1994 року. За час свого правління він придушив кілька хвиль протестів проти свого режиму, включаючи масові демонстрації проти фальсифікації виборів після голосування 2020 року. Тоді десятки тисяч білорусів вийшли на вулиці, однак президент провів арешти, що призвели до тривалих тюремних термінів для опонентів, журналістів й активістів.
Фото: Белта