російський диктатор владімір путін намагається "зачарувати" свого колегу, президента США Дональда Трампа, щоб той пішов на несправедливу угоду щодо України.
Про це пише The Times, аналізуючи, як відносини між путіним і Трампом можуть змінити світ.
З поверненням Трампа на посаду президента США і в контексті війни росії проти України, яка наближається до свого фіналу, напрямок світової політики значною мірою залежатиме від того, як президент США і російський диктатор взаємодіятимуть і чи зможуть вони знайти спільну мову, вважає автор публікації. У The Times також нагадали, що Трамп і путін особисто зустрічалися п’ять разів, і найвідоміша їхня зустріч відбулася в Гельсінкі у 2018 році, коли вони довго говорили тільки за участю своїх перекладачів. Потім Трамп фактично став на бік путіна, заявивши, що вірить йому більше, ніж ФБР, щодо втручання росії у вибори.
Тепер настає нова політична ера, в якій стосунки двох лідерів знову опиняються на передньому плані, зазначають у The Times. При цьому багато традиційних дипломатичних підходів уже не працює так, як це було раніше.
Видання також підкреслює, що доля України, ймовірно, залежить від особистих стосунків Трампа з путіним і президентом України Володимиром Зеленським. А також від того, кому з оточення Трампа вдасться завоювати його увагу і сформувати розуміння війни, розв’язаної росією проти України.
При цьому, як підкреслює The Times, кремль явно покладає великі надії на президентство Трампа і вважає, що він допоможе йому швидко завершити війну проти України на свою користь. путін навіть заявив, що, якби у Трампа не вкрали у 2020 році перемогу на виборах, "то, можливо, не було б кризи в Україні, яка виникла у 2022 році".
Видання також акцентує на «незвичному» кроці російського диктатора, коли той надіслав Трампу звернення з привітанням, наголошуючи на його бажанні "запобігти Третій світовій війні".
Явна мета путіна — укласти угоду з Трампом щодо України через голову Зеленського, підкреслюють у The Times. Угоду, яка дасть змогу росії залишити за собою вже окуповані території і заборонити Україні вступати в НАТО.
Частково російський диктатор сподівається відродити «дух Ялти» кінця Другої світової війни, коли Йосип Сталін, Франклін Рузвельт і Вінстон Черчілль зустрілися в Криму, щоб "розділити світ між собою", пише автор статті. путін не бажає миритися із суворою реальністю та послабленням позицій Москви у світі і, ймовірно, вірить, що здатен "досягти особистого взаєморозуміння" з Трампом.
Утім, як вказують у The Times, у той час, як кремль плекав надію, що США почнуть скасовувати хоча б деякі санкції, Трамп фактично підвищив ставки, попередивши путіна про наслідки за небажання сідати за стіл переговорів.
У Зеленського, пише видання, також є прихильники серед тих, хто входить до найближчого оточення Трампа і прагне запобігти будь-якій непорядній угоді з путіним.
"Навіть серед команди Трампа в України багато друзів, і вони посилено лобіюють, що саме Зеленський має бути його найближчим союзником", — процитував автор статті свого співрозмовника — республіканського чиновника.
Нагадаємо, президент США Дональд Трамп поставив перед своїм спецпосланцем в Україні Кітом Келлогом завдання завершити українську війну за 100 днів.