Незвичний експеримент втілили вчені у штаті Пенсільванія в США. Навіщо це знадобилося та як це вплине на подальші дослідження – розповідає 24 Канал з посиланням на Interesting Engineering.
Навіщо бджолам QR-коди
Учені помітили QR-кодами понад 32 000 бджіл на 6 пасіках протягом весни й літа 2024 року. На входах у вулики вони встановили сенсорні камери, які цілодобово відстежували рухи помічених бджіл.
Мітки з QR-кодами прикріпили на спини комах. Перевага такого способу дослідження полягає у тому, що дозволяє спостерігати за бджолами та вивчати їхнє життя без втручання і перешкод для самих комах.
Вченим вдалося з'ясувати, що абсолютна більшість польотів бджіл тривають лише від 1 до 4 хвилин. Мета таких польотів – перевірити погоду або випорожнитися. Однак все ж декотрі бджоли ризикують вилітати на 2 години чи навіть довше. Загалом таку тривалу відсутність спостерігали у 34% мічених бджіл. Вчені кажуть, що такі польоти часто відбувалися в періоди, коли кількість квітів була обмежена, то ж комахам доводилося витрачати більше часу для того, аби добути їжу.
Бджоли з QR-кодами / Фото Університету Пенсильванії
Дослідники кажуть, що насамперед їхні дослідження матимуть великий внесок у розвиток органічного бджільництва. Наприклад, один із найперших висновків – при спорудженні пасіки потрібно враховувати, що у бджіл у будь-якому випадку їжа має бути доступною на певних відстанях. Також дослідження можуть допомогти краще вивчити поведінку самих комах.
З урахування того, що в США також зараз тривають випробовування нових роботизованих бджіл, не виключено, що ці дослідження можуть також бути використані для покращення робокомах.