Новий закон, ухвалений парламентом Пакистану для регулювання контенту в соціальних мережах, викликав хвилю обурення серед журналістів та правозахисників. Журналістська спільнота назвала його атакою на свободу преси та закликала до загальнонаціональних протестів, які мають розпочатися наступного тижня.
Про це пише Reuters.
Поправки до Закону про електронні злочини, прийняті 23 січня, передбачають створення спеціального регуляторного органу для соціальних мереж. Цей орган матиме власне слідче агентство та трибунали, які зможуть карати за поширення фейкової або недостовірної інформації. Порушникам загрожуватимуть тюремні строки до трьох років або штраф у розмірі приблизно 7,200 доларів.
Міністр юстиції Азам Назір Таррар заявив, що закон спрямований на боротьбу з фейковими новинами, які наразі не регулюються.
Президент Федерації журналістів Пакистану (PFUJ) Афзал Бутт розкритикував ухвалення закону без консультацій із журналістськими організаціями. За його словами, уряд намагається придушити свободу слова та залякати журналістів.
«Ми відкидаємо це одностороннє рішення уряду щодо створення трибуналів. Регуляції потрібні, але поліцейські чи слідчі органи не можуть вирішувати, що є правдою, а що ні», — наголосив Бутт.
Федерація журналістів Пакистану оголосила про організацію акцій протесту по всій країні. У разі відмови уряду відкликати закон журналісти планують сидячий страйк біля будівлі парламенту.
Активісти цифрових прав та міжнародні організації також засудили новий закон. «Репортери без кордонів» нагадали, що Пакистан займає 152-ге місце у світовому Індексі свободи преси 2024 року та є однією з найбільш небезпечних країн для роботи журналістів.
Фото: Reuters.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.