Протести у Словаччині: з'явилася вимога про відставку прем'єра Фіцо
Протести у Словаччині: з'явилася вимога про відставку прем'єра Фіцо

Протести у Словаччині: з'явилася вимога про відставку прем'єра Фіцо

Протести у Словаччині: з'явилася вимога про відставку прем'єра Фіцо

24 січня у містах Словаччини на протести вийшли близько 100 тисяч людей.

Серія протестів під назвою «Словаччина - це Європа», організована Ініціативою «Мир Україні», пройшла майже в 30 містах країни. Словаки за кордоном також проявили активність, вийшовши на акції протесту в Польщі, Німеччині, Чехії та Ірландії.

Про це пише видання Aktuality.

Загалом 24 січня в містах Словаччини на протести вийшли близько 100 тисяч осіб (зокрема, у Братиславі - близько 60 тисяч). Серед протестувальників було багато людей старшого віку, були сім'ї з маленькими дітьми.

За словами організаторів, мітинги пройшли мирно і без заворушень, хоча влада на всіх платформах кричала про те, що словаків підбурюють і хочуть влаштувати «Майдан». Особливо старався у звинуваченні «супротивників» словацький прем'єр-міністр Роберт Фіцо, який нещодавно заявив, що в країні готується «державний переворот» за участю опозиції, неурядових організацій, ЗМІ, а також «таємної групи експертів» з-за кордону.

Його страх і хвилювання зрозумілі: протестувальники висунули вимогу відставки прем'єра. Щоправда, Україна до цього не має стосунку: словаки нагадують своєму прем'єру, що вони - європейська держава, і слідувати в московському фарватері не бажають. А нещодавня поїздка до російського диктатора показала, хто ближчий за Фіцо і в який бік він би хотів повернути державну політику.

Привітання, яке надіслав протестувальникам український президент Володимир Зеленський, і зовсім роздратувало Фіцо і його соратників: адже буквально напередодні Фіцо заявив про якусь «кібератаку» на національну страхову компанію, в цій атаці прем'єр Словаччини звинуватив, зокрема, Україну та Європейський Союз, а також висловив переконання, що за цим стоять представники опозиції, іноземні інструктори, НУО, організовані з-за кордону, і ЗМІ. Україна ж порадила Фіцо «не шукати уявних ворогів у дружній Словаччині та словацькому народу Україні».

Незважаючи на заяви Фіцо, сайт страхової компанії та її мобільний додаток як працювали, так і працюють. У самій компанії не підтвердили і не спростували інформацію про атаку, а в МОЗ невиразно зазначили, що це безпрецедентний випадок.

Насправді Україна абсолютно не зацікавлена в загостренні відносин зі Словаччиною і навіть особисто з Фіцо. Ця країна завжди була дружня до України, і, ймовірно, є важелі, які можна повернути так, щоб відновити відносини. Не йдеться про відновлення транзиту газу (оскільки це зовсім не про Словаччину), а торгівля, обмін товарами та іншими взаємовигідними речами цілком здійсненні.

Джерело матеріала
loader
loader