Трамп наказав розсекретити документи про вбивства братів Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга
Трамп наказав розсекретити документи про вбивства братів Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга

Трамп наказав розсекретити документи про вбивства братів Кеннеді та Мартіна Лютера Кінга

Президент США вважає, що розсекречення цих даних відповідає суспільним інтересам, а родини загиблих та американський народ заслуговують на правду.

Президент США Дональд Трамп наказав розсекретити документи про вбивства 35-го президента США Джона Кеннеді, сенатора Роберта Кеннеді та лідера руху за громадянські права Мартіна Лютера Кінга. Відповідний указ оприлюднений на сайті Білого Дому.

Як пише Bloomberg, Трамп обіцяв оприлюднити ці документи ще під час своєї першої каденції. Але зрештою поступився проханням Центрального розвідувального управління зберегти більшу частину матеріалів у таємниці. Під час останньої передвиборчої кампанії Трамп знову пообіцяв розсекретити документи.

Протягом наступних 15 днів директор національної розвідки та генеральний прокурор мають представити Трампу план про повне оприлюднення записів, що стосуються вбивства президента Джона Кеннеді, а впродовж 45 днів — щодо вбивств сенатора Роберта Кеннеді і Мартіна Лютера Кінга.

«Їхні родини та американський народ заслуговують на прозорість і правду. У національних інтересах нарешті без зволікання оприлюднити всі записи, пов’язані з цими вбивствами», ­— йдеться в наказі.

Відзначимо, Роберт Кеннеді-молодший, син сенатора Роберта Кеннеді, затятий антивакцинатор, критик України та прихильник теорії змов, зараз є номінантом Трампа на посаду міністра охорони здоров’я США.

Сенатор Роберт Кеннеді помер 6 червня 1968 року від вогнепального поранення, одержаного відразу після виголошення промови з приводу перемоги на президентських праймеріз у Каліфорнії. Офіційно вбивцею визнали палестинця Серхана Серхана, який стріляв у сенатора спереду, тоді як смертельний постріл здійснили ззаду з близької відстані.

Активіста, борця за права людини Мартіна Лютера Кінга–молодшого вбили 4 квітня 1968 року в Мемфісі, штат Теннессі. Його застрелили на балконі готелю, де він перебував під час кампанії на підтримку страйкуючих робітників-санітарів. Снайперська куля влучила в голову. Офіційно вбивцею вважають Джеймса Ерла Рея, який визнав себе винним, але згодом намагався відмовитися від зізнання, заявляючи, що його підставили. Смерть Кінга спричинила масові протести та заворушення по всіх США.

  • Чийтате також: На Арлінгтонському цвинтарі поруч із військовими — Джон Кеннеді з родиною та загиблі астронавти

Фото: Дональд Трамп під час інавгураційної промови, 20 січня 2025 року / Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США Дональд Трамп Вбивство
Джерело матеріала
loader