На сайтах «УП» зʼявилися повідомлення про можливість запуску пейволу. Чи стануть матеріали видання платними?
На сайтах «УП» зʼявилися повідомлення про можливість запуску пейволу. Чи стануть матеріали видання платними?

На сайтах «УП» зʼявилися повідомлення про можливість запуску пейволу. Чи стануть матеріали видання платними?

У коментарі «Детектору медіа» виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін пояснив, що команда експериментує з маркетингом «Клубу УП» та новими способами залучення людей.

У статтях на всіх сайтах медіахолдингу «Українська правда» зʼявилися повідомлення про те, що невдовзі доступ до матеріалів може стати платним. 

«Обережно! Незабаром доступ до матеріалів на "Українській правді" може стати платним. Але ми вважаємо, що якісний контент має бути доступний для всіх, тож до останнього не будемо вводити обмеження. Підтримайте нас, аби і ми без обмежень могли продовжувати роботу — долучайтеся до "Клубу УП"», — йдеться в тексті на відповідних банерах. 

На сайтах «УП» зʼявилися повідомлення про можливість запуску пейволу. Чи стануть матеріали видання платними? - Фото 1

Скриншот «Детектора медіа»

У коментарі «Детектору медіа» виконавчий директор «Української правди» Андрій Боборикін пояснив, що команда експериментує з маркетингом «Клубу УП» та новими способами залучення людей.

«"Українська правда", включно зі всіма нашими медійними брендами, продовжує інвестувати в журналістику та досі, на відміну від більшості українських онлайн-видань, має відносно великий штат журналістів, кореспондентів та постійних авторів, які створюють якісний ексклюзивний контент. На жаль, поточні ринкові умови не надто сприятливі до такого підходу, і ми вважаємо за потрібне нагадати читачам, що тримаємо ексклюзивні тексти доступними для всіх, але це не даність, і це може змінитись без їхньої підтримки», — пояснив Боборикін. 

На запитання про те, чи розглядає команда ризики значного зменшення охоплень на сайтах у разі впровадження пейволу, він відповів, що наразі «Українська правда» «нічого нового не впроваджує», тож таких ризиків немає.

Зараз читачі можуть долучитися до «Клубу УП» та отримати за фінансову підтримку медіа мерч, знижки на квитки на заходи холдингу, огляди матеріалів у «Листі від редактора» та привілей бути на прямому зв’язку із редакцією у закритій фейсбук-групі. Окрім цього, в «УП» передбачена підписка на платформі Patreon та можливість здійснити «швидкий донейт».

Раніше кропивницьке онлайн-медіа «Гречка» також запровадило на своєму сайті можливість для читачів задонатити автору, а криворізьке інформаційне агентство «Перший Криворізький» запустило систему донатів. 

Читайте також: 

  • Як зробити читача головним інвестором медіа. Нотатки з міжнародної дискусії
  • Заробітки українських медіа: просто й складно водночас
  • Дослідження MDF: Зменшення донорського фінансування та відсутність довгострокового планування можуть призвести до закриття багатьох медіа

Фото: «Українська правда»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
фінансування
Джерело матеріала
loader