Бізнесмена, обвинуваченого у співучасті у вбивстві журналістки Дафни Каруани Галіції, випустили під заставу
Бізнесмена, обвинуваченого у співучасті у вбивстві журналістки Дафни Каруани Галіції, випустили під заставу

Бізнесмена, обвинуваченого у співучасті у вбивстві журналістки Дафни Каруани Галіції, випустили під заставу

Бізнесмен Йорген Фенек перебував під арештом з листопада 2019 року. Кілька років щодо нього триває досудове розслідування, але дата суду все ще не призначена.

Мальтійський суд випустив під заставу бізнесмена Йоргена Фенека, якого звинувачують у причетності до вбивства антикорупційної журналістки Дафни Каруани Галіції в 2017 році. Про це пише Reuters.

Йорген Фенек перебував під арештом з листопада 2019 року. Уже кілька років щодо нього триває досудове розслідування, але дата суду все ще не призначена. Він відкидає усі звинувачення.

Суд зобов'язав Фенека не підходити ближче 50 метрів до узбережжя або аеропорту Мальти і здати свій паспорт та документи, що посвідчують особу. Для нагляду за ним призначили офіцера пробації. Його тітку, яка є його поручителем, суд зобов'язав внести на депозит кілька сотень тисяч євро.

Фенеку також наказали не спілкуватися зі свідками.

Раніше бізнесменові відмовляли у звільненні під заставу через побоювання прокурорів, що він може втекти або підробити докази. Адвокати захисту наполягали на тому, що Фенек задовольнив усі передумови для звільнення під заставу, передбачені законом.

Невдовзі після її вбивства на Мальті затримали трьох підозрюваних, їм висунули офіційні звинувачення.

У травні 2019-го Рада Європи закликала Мальту провести незалежне розслідування щодо вбивства журналістки. 21 вересня 2019 року прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат призначив суддю у відставці Емерітуса Майкла Малліа провести незалежне громадське розслідування вбивства журналістки.

20 листопада 2019 року поліція затримала бізнесмена, власника компанії 17 Black Йоргена Фенека в рамках кримінального провадження щодо вбивства Дафни Каруани Галіції. Через його свідчення у Мальті заарештували колишнього главу апарату уряду. 

На тлі протестів через вбивство журналістки Джозеф Мускат 12 січня 2020 року пішов у відставку з посади прем'єр-міністра Мальти.

23 лютого 2021 року обвинуваченого у вбивстві журналістки Вінса Муската засудили до 15 років в'язниці. Він зізнався у скоєному. У межах угоди із прокуратурою він надав інформацію про злочин. Саме після його зізнання всі обвинувачені були затримані.

24 лютого 2021 року правоохоронці висунули ще двом чоловікам – Роберту Агіусу та Джеймі Веллу – звинувачення в співучасті у вбивстві журналістки. Правоохоронці вважають, що вони надали вибухівку, яку використали для вбивства журналістки, а також входили до складу злочинної організації. У вбивстві Дафни Каруани Галіції також звинуватили братів Альфреда та Джорджа Деджорджів. 

У жовтні 2022 року Джордж і Альфред Деджорджіо визнали свою провину за шістьма пунктами обвинувачення. Їм присудили по 40 років ув’язнення. Суд також зобов’язав кожного з підсудних сплатити 43 тисячі євро витрат протягом трьох років і конфіскував прибутки, отримані злочинним шляхом, у розмірі близько 50 тисяч євро.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Суд Вбивство
Джерело матеріала
loader
loader