Про це повідомив у Фейсбуці співробітник нацпарку “Тузлівські лимани”, еколог Іван Русєв, передає Укрінформ.
“Ось і до наших одеських берегів дісталася страшна мазутна бідаЧорного моря. Після штормів на піщаний пересип біля рекреаційної зони "Катранка", біля Дунайського біосферного заповідника і Національного природного парку "Тузлівські лимани", штормом винесло мазут, який вилився після аварії рашистських танкерів у Керченській протоці”, - поінформував Русєв.
За його словами, наслідки таких екологічних катастроф не мають меж і тисячі тонн мазуту, що потрапили в море, спричинять велику біду для природних екосистем Чорного моря і його біорізноманіття.
Як повідомляв Укрінформ, 15 грудня в Керченській протоці затонули російські нафтові танкери «Волгонефть-212» та «Волгонефть-239». Унаслідок цього в Чорне море вилилося понад 4000 тонн мазуту. Збитки від розливу нафтопродуктів у Чорному морі після аварій двох російських танкерів попередньо оцінюються у 14 мільярдів доларів.
За словами науковця Євгена Хлобистова, забруднення мазутом, спричинене аварією двох танкерів РФ, є найбільшим за всю історію мореплавства в акваторії Чорного моря.
Фото: Іван Русєв, ФБ