Які існують причини, які дозволяють не приходити до ТЦК після вручення повістки
Які існують причини, які дозволяють не приходити до ТЦК після вручення повістки

Які існують причини, які дозволяють не приходити до ТЦК після вручення повістки

Підстави неприбуття за повісткою до ТЦК мають бути підтверджені документами.

В Україні існують законні підстави через які громадянин має право не прийти у ТЦК після отримання повістки. Втім, причини обов'язково мають бути підтверджені документами відповідних уповноважених органів, установ та організацій.

За яких причин можна не прибути до ТЦК і СП після отримання повістки, читайте у матеріалі ТСН.ua.

За статтею 22 закону України Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію, поважними причинами неприбуття громадянина у строк, визначений у повістці, визнаються:

  • перешкода стихійного характеру;
  • хвороба громадянина;
  • воєнні дії на відповідній території та їх наслідки;
  • інші обставини, які позбавили його можливості особисто прибути у визначені пункт і строк;
  • смерть його близького родича (батьків, дружини (чоловіка), дитини, рідних брата, сестри, діда, баби) або близького родича його дружини (чоловіка).

Зазначається, що військовозобов'язаний, у разі неприбуття до ТЦК, зобов’язаний не пізніше трьох діб - від визначених у повістці дати і часу прибуття до військкомату, повідомити про причини неявки. Це можна зробити через звернення до зазначеного у повістці ТЦК або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у термін, що не перевищує сім календарних днів.

Якщо правила військового обліку буду порушено, то на таких громадян чекає постанова про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від 17 000 до 25 500 грн. Якщо штраф не буде сплачений, на порушників можуть відкрити виконавчі провадження та почати стягнення з рахунків.

Як повідомляв нардеп Роман Грищук, в Україні студентів і викладачів можуть мобілізувати. У новій постанові Кабінету Міністрів про порядок відстрочки від призову на військову службу, яка набула чинності 16 січня, є певні проблеми.

  • Чи зупинена в Україні мобілізація 50-річних чоловіків: адвокат відповів
  • В Україні ще одна категорія громадян отримала право на відстрочку: що відомо
  • Після 28 лютого частину заброньованих українців мобілізують: що відомо
Джерело матеріала
loader