Про це повідомила Національна спілка журналістів України, передає Укрінформ.
Зазначається, що сьогодні, 23 січня, правління НСЖУ присудило Сергію Цигіпі журналістську відзнаку за незламність та вірність професії.
Сергій Цигіпа (народився 10 серпня 1961 року) – член Національної спілки журналістів України, організатор фестивалю «Таврійські ігри», обіймав посади заступника головного редактора у низці національних видань, проводив журналістські розслідування. У 2008 році на нього було здійснено замах. Брав участь у Революції гідності, у 2015-2017 роках проходив службу в Силах спеціальних операцій, має звання майора.
Російські окупанти викрали Сергія Цигіпу 12 березня 2022 року на Херсонщині за звинуваченням у «шпигунстві». У жовтні 2023 року «Верховний суд Криму» засудив його до 13 років колонії суворого режиму. 14 лютого 2024 року апеляційний «суд» залишив у силі цей вирок. 8 квітня 2024 року Сергія Цигіпу етапували на територію Росії.
Як повідомлялося, Національна премія за захист свободи слова імені Ігоря Лубченка заснована Національною спілкою журналістів України в 2012 році на честь Ігоря Лубченка, який очолював Спілку з 1997 по 2012 роки і зробив значний внесок у розвиток української журналістики та захист свободи слова.
Ця премія щорічно присуджується журналістам, правозахисникам та організаціям, які досягли значних успіхів у відстоюванні права на свободу слова та високих професійних журналістських стандартів.
Серед попередніх лауреатів премії - журналісти Микола Семена, Роман Сущенко та Владислав Єсипенко, які також пройшли через російські репресивні суди, донецький журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який провів 28 місяців у полоні бойовиків, а також незалежна Білоруська асоціація журналістів, що зазнала репресій за захист свободи слова.
Фото з сайту НСЖУ