Команда The Kyiv Independent презентувала фільм-розслідування «Офіційне пограбування»
Команда The Kyiv Independent презентувала фільм-розслідування «Офіційне пограбування»

Команда The Kyiv Independent презентувала фільм-розслідування «Офіційне пограбування»

Стрічка на прикладі двох музеїв з Херсона розповідає про те, як російські окупанти викрадають в Україні цінні твори мистецтва та археологічні артефакти.

Видання The Kyiv Independent презентувало свій уже сьомий фільм-розслідування про російські воєнні злочини. Чергова стрічка має назву «Офіційне пограбування» і на прикладі двох музеїв з Херсона — художнього та краєзнавчого — розповідає про те, як російські окупанти викрадають в Україні цінні твори мистецтва та археологічні артефакти. Її авторкою є журналістка та керівниця відділу розслідувань The Kyiv Independent Євгенія Моторевська.

Презентація стрічки відбулася в Києві. Англомовна версія вже доступна на ютуб-каналі The Kyiv Independent, а українською фільм можна переглянути на каналі «Української правди».

«Восени 2022 року, перед тим як втекти з Херсона, росіяни пограбували два місцеві музеї — художній та краєзнавчий. Вони вивезли цінні твори мистецтва та археологічні артефакти, зокрема й золото скіфів, готів та сарматів. Це пограбування стало наймасштабнішим в Європі з часів Другої світової війни. Цей злочин майже не залишив свідків з української сторони, а офіційна Москва тримає в секреті всі його деталі, — повідомила команда The Kyiv Independent, — Команда відділу розслідувань воєнних злочинів Kyiv Independent вирішила з’ясувати, хто організував незаконне вивезення цінностей та де зараз знаходяться колекції з херсонських музеїв».

 

Розслідуючи цю історію, Євгенія Моторевська перевтілилася в наївну продюсерку російського телеканалу Люду Алфьорову та у жорстку й допитливу слідчу Російської Федерації Ірину Романівну. Це дозволило журналістці випитати у представників окупаційного режиму секретні деталі пограбування та встановити імена організаторів і виконавців злочину.

Після презентації фільму «Офіційне пограбування» відбулася публічна розмова з його творцями, на якій побувала і команда «Детектора медіа». Ми підготуємо репортаж, у якому детальніше про це розповімо, а також про сам фільм.

У грудні видання також презентувало документальний фільм про військових медиків «Ти чуєш мене, друже? Невидима боротьба українських військових медиків» авторства Френсіса Фаррелла та Олени Зашко. 

Фото: The Kyiv Independent

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
розслідування фільм
Джерело матеріала
loader
loader