Сергія Гнезділова звільнили з-під варти. Він повертається на службу після публічного СЗЧ
Сергія Гнезділова звільнили з-під варти. Він повертається на службу після публічного СЗЧ

Сергія Гнезділова звільнили з-під варти. Він повертається на службу після публічного СЗЧ

Військовий і ведучий подкасту запевнив, що це його добровільне рішення і що від самого початку він сказав, що готовий повернутися до війська.

Військовослужбовця 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади, активіста і ведучого подкасту на Hromadske Сергія Гнезділова, який публічно самовільно залишив свою частину, звільнили з-під варти. Він повертається на службу. Відповідне рішення прийняв 23 січня Бабушкінський районний суд Дніпра, повідомляють кореспонденти Суспільного та адвокатка Анастасія Бурковська в коментарі Hromadske.

Сергій Гнезділов сказав, що він від самого початку вчинення злочину наголошував, що готовий повернутися на службу. Він запевнив, що це його добровільне рішення.

Адвокатка Анастасія Бурковська розповіла, що вони звернулися з проханням повернутися на службу до 56-ї окремої мотопіхотної бригади й отримали письмовий дозвіл від військової частини. Апелюючи до частини 5 статті 401 Кримінального кодексу України, адвокатка подала клопотання про звільнення її підзахисного від відповідальності.

Прокурор Микола Шелест зауважив, що він не заперечує щодо розгляду клопотання про звільнення підсудного від кримінальної відповідальності, якщо той згоден знову служити.

Суддя задовольнила клопотання захисту. Сергія Гнезділова звільнили від кримінальної відповідальності. За три дні він має повернутися на службу й буде оператором БпЛА. Апеляцію на це рішення можна подати протягом семи днів

Метою свого вчинку він назвав бажання привернути увагу влади й суспільства до проблеми невизначеності з демобілізацією тих, хто служить в армії з перших днів повномасштабного російського вторгнення, не розуміючи, коли може розраховувати на звільнення.

Після цього інциденту в 56-й бригаді почали службове розслідування, а правоохоронці відкрили кримінальне провадження за ст. 408 Кримінального кодексу України — дезертирство. В умовах воєнного стану за це передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк від 5 до 12 років.

9 жовтня Сергій Гнезділов повідомив, що його затримали. Це ж підтвердили у пресслужбі ДБР. Там пояснили, що демонстративне та публічне залишення військової частини в умовах воєнного часу є не тільки аморальним щодо побратимів, які зосталися на фронті, але й деморалізує суспільство та ініціює хибну дискусію, що однозначно працює на руку ворогові.

10 жовтня Сергію Гнезділову оголосили підозру в дезертирстві (ч. 4 ст. 408 Кримінального кодексу України).

Наступного дня Печерський райсуд Києва обрав йому запобіжний захід, помістивши його під варту.

  • Читайте також: «Мета мого подкасту — мілітаризація суспільства. Ми маємо стати Техасом», — Сергій Гнезділов у подкасті «Медіуми»

Фото: Сергій Гнезділов у залі суду / hromadske

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader