Ера сталого миру безповоротно завершилася 24 лютого 2022 року - глава МЗС Франції в Давосі
Ера сталого миру безповоротно завершилася 24 лютого 2022 року - глава МЗС Франції в Давосі

Ера сталого миру безповоротно завершилася 24 лютого 2022 року - глава МЗС Франції в Давосі

Після початку російського вторгнення в Україну Європа та світ стикнулися із безпрецедентними викликами у сфері безпеки, тож можна вважати, що XXI століття насправді розпочалося 24 лютого 2022 року, коли людство усвідомило, що ера сталого миру завершилася безповоротно.

Про це  у четвер у Давосі під час панельної дискусії у межах ВЕФ щодо перспектив врегулювання в Україні заявив міністр Європи та закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро, повідомляє кореспондентка Укрінформу.

«З моєї точки зору, XXI століття, ймовірно, розпочалося 24 лютого 2022 року, із завершенням ери миру, з усіма перевагами, які він приносив. Люди мають прийняти ідею, що ми входимо у час, коли буде постійна необхідність витрачати більше й робити краще для посилення нашої власної безпеки», - зазначив Барро.

«Європа підтримує героїчний спротив українців вже три роки, тому що ця війна є більшою за самих українців. Так, йдеться про територіальну цілісність України, але також про європейську безпеку й про міжнародне право. Європа піклується про власну безпеку та про міжнародне право, і саме тому вона була фінансовим партнером «номер один» для України протягом минулих трьох років», - підкреслив Барро.

Він нагадав, що ЄС прийняв історичне рішення щодо використання надходжень від заморожених російських активів, та разом із партнерами по G7 створив кредит у розмірі 50 мільярдів євро, щоб допомогти Україні підтримати ліквідність національної економіки. І це, за словами міністра, лише частина європейської допомоги.

«Ми маємо продовжувати цю допомогу до моменту, коли українські друзі вирішать, що прийшов вірний час приступити до переговорів. Наша відповідальність та єдино можлива для нас стратегія, - надати їм (українцям) якомога більш потужну руку підтримки, коли ці переговори розпочнуться», - підкреслив головний дипломат Франції.

Він зауважив, що нині всі хотіли б відіграти свою роль у мирному врегулюванні. У цьому контексті важливо, щоб США здійснили тиск на Росію та підвищили для неї ціну за продовження російської агресивної війни. Європейські партнери України мають також продовжувати свою підтримку та бути готовими надати Україні безпекові гарантії, щоб переконатися, що майбутній мир буде тривалим, а безпека континенту буде збережена сказав міністр.

Барро не дав прямої відповіді на запитання модератора про ставлення до слів Президента Зеленського щодо необхідності направити в Україну не менше 200 тисяч європейських миротворців, але зауважив, що французька ініціатива щодо присутності європейських миротворчих військ в Україні наразі обговорюється на «визначених форумах».

«Перший момент, коли буде підніматися це питання, - це виконання будь-якої угоди, яка буде досягнута за згоди українців, оскільки не може бути жодного справедливого та тривалого миру за рахунок капітуляції. Тоді ми зможемо говорити про гарантії, які будуть надаватися тим або іншим шляхом, разом із міжнародними партнерами і, безумовно, за участю європейських країн. Ці дискусії ми проводили всередині, у визначених форумах, з метою осмислити, як такі гарантії безпеки можуть виглядати», - зазначив Барро.

Він нагадав, що з початком повномасштабного російського вторгнення в Україну відбулася фундаментальна мутація характеру загроз, що постають перед Європою. Путін перевів цю війну у міжнародний масштаб, втягнувши в неї країни Азії, перетворивши на зброю інформаційні ресурси, міграцію та енергетичні ціни, зокрема, під час гібридних атак проти Польщі, Молдови та інших європейських країн, констатував міністр.

«Це означає, що рівень загроз вийшов на новий рівень, який має зовсім інший масштаб для безпеки нашого континенту. Це означає, що немає повернення до попередніх років, коли загроза не сягала таких рівнів. Ми не зможемо повернутися назад, в період до 24 лютого 2022 року, і будемо робити набагато більше, щоб забезпечити свою безпеку та безпеку у сусідстві. Це мають розуміти в Європі, і це має бути зрозумілим у США. Нещодавні коментарі нової адміністрації дозволяють припускати, що у Вашингтоні є розуміння: не може існувати поганої угоди для України, яка була б одночасно доброю для ЄС або для США», - підкреслив французький міністр.

Як повідомлялося, у Давосі триває Всесвітній економічний форум за участю провідних світових політиків та представників ділової спільноти. Учасники заходу обговорюють найбільш нагальні питання світового розвитку та шляхи для їх вирішення.

Теги за темою
Україна Франція
Джерело матеріала
loader