Підводні археологи виявили затонуле судно, яке датується V-VI ст. до н. е., неподалік від Сицилії. Як зазначають вчені, це відкриття є важливим для розуміння морської історії Середземноморського регіону.
Біля південного узбережжя Сицилії археологи виявили місце стародавньої корабельної аварії, що датується V-VI ст. до н. е. Поряд із затонулим кораблем дослідники знайшли кілька кам'яних і залізних якорів, що дають змогу зазирнути в морські традиції минулого, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Ця знахідка висвітлює ключову роль Сицилії в давній середземноморській торгівлі та культурних обмінах. Корабель, похований під 6 метрами піску і каменю, виявили поруч із чотирма кам'яними якорями, які, як вважають, походять із доісторичних часів, і двома залізними якорями, ймовірно, з VII століття н. е. Один із кам'яних якорів зламаний і, можливо, мав дерев'яні компоненти.
Експерти відзначили, що судно побудовано з використанням раннього методу суднобудування, в якому дошки з'єднуються, щоб сформувати корпус. Цей стиль зазвичай асоціюється зі стародавніми середземноморськими культурами.
Для вивчення структури корабля дослідники створили тривимірну модель, а також зібрали зразки з місця аварії для подальшого аналізу, щоб зрозуміти, які матеріали використані.
Професор Массімо Капуллі з Університету Удіне пояснив, що корпус, значно пошкоджений молюсками, вимагає ретельного поводження, щоб зберегти його крихкий стан. Вчений відзначив важливість знахідки для розуміння торгівельних зв'язків між давніми греками і карфагенянами — двома видатними цивілізаціями, які колись змагалися за контроль над морями, що оточували Сицилію.
Франческо Паоло Скарпінато, регіональний радник з питань культурної спадщини Сицилії, наголосив на значенні корабельної аварії як "дорогоцінного фрагмента" підводної культурної спадщини Сицилії.
Важливо Датується часами тетрархії: археологи розкопали рідкісний артефакт римлян (фото)Це відкриття є частиною проєкту "Каукана" — дослідницької ініціативи, спрямованої на вивчення підводної культурної спадщини Сицилії. Розпочатий у 2017 році, проєкт продовжує відкривати нові сторінки давньої морської історії Середземноморського регіону.
Раніше Фокус писав про останнє відкриття, яке дозволило розкрити правду про останки сестри Клеопатри. Як виявилося, все не так однозначно.
А також ми розповідали, хто і навіщо збудував Будинки Дракона. Вчені мають одні лише теорії щодо призначення цих пам’яток.