48 гривень за долар: експерти розповіли, чи варто зараз вкладати гроші у гривневі депозити
48 гривень за долар: експерти розповіли, чи варто зараз вкладати гроші у гривневі депозити

48 гривень за долар: експерти розповіли, чи варто зараз вкладати гроші у гривневі депозити

Гривня може коштувати 45−46 грн/$ до кінця 2025 року.

Поточний середній курс долара на ринку становить близько 42,93 грн/$, однак за прогнозами, офіційний курс може досягти 45,35 грн/$, а готівковий — 47−48 грн/$. На фоні девальвації гривні, банківські депозити продовжують приносити середню дохідність на рівні 12,5%, що знижує реальний прибуток після оподаткування до 9,6%. Найвигідніші депозити дають дохідність до 15,8%, що після податків складає близько 12,17%. Водночас ОВДП на вторинному ринку пропонують дохідність близько 15,2%, але без оподаткування.

Якщо розглядати варіанти зберігання коштів, то для вкладників, які мають 10 тис. грн, через рік вони можуть отримати: 10 960 грн на середньому депозиті, 11 217 грн на найвигіднішому депозиті, 11 520 грн, інвестуючи в ОВДП. При цьому, для порівняння, 10 тис. грн можна обміняти на 232,94 долари. У разі подальшої девальвації гривні, за прогнозами експертів, валютні інструменти можуть стати вигіднішими за гривневі депозити, особливо якщо курс долара досягне позначки 47,05 грн/$.

Що ж стосується валютних депозитів, то середня дохідність за доларовими депозитами становить 1,28%, а найбільш вигідні пропозиції — 2,83%. Дохід від таких вкладів також оподатковується, що зменшує кінцевий прибуток. У 2024 році гривня знецінилася на 10,6%, і, як показав досвід минулого року, ставки за депозитами, попри падіння гривні, часто виявляються менш вигідними за альтернативи, як-от ОВДП. Однак, як показують розрахунки, гривневі інструменти можуть бути вигіднішими, якщо курс долара не перевищить прогнозованих рівнів.

"Як буде цьогоріч — однозначно сказати неможливо. Прогнози експертів далеко не завжди справджуються, а тому кожному доводиться самостійно вирішувати, на який він чекає курс, і, виходячи з цього, обирати інструменти. Спростити вибір може диверсифікація та розподіл своїх заощаджень між гривнею та валютою", - йдеться у статті.

Джерело: minfin.

Останні новини України:

Українців попередили про підвищення тарифу на воду: названо суму після можливого зростання.

Українцям приходять завищені платіжки за газ: відомо, чому це може статись.

В Україні діють одразу кілька тарифів на електроенергію: частина українців заплатить менше у грудні.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader