Випробування проводилися в рамках програми DARPA DRACO, за якою Міністерство оборони США уклало контракт на суму 499 мільйонів доларів із компанією Lockheed Martin для розробки ядерної термальної рушійної установки (NTP), повідомляє 24 Канал з посиланням на IE.
Цей тип двигуна працює шляхом нагрівання робочого тіла, в цьому випадку водню, в ядерному реакторі, що спричиняє створення реактивної тяги під час виходу газу через сопло. В ході експериментів було важливо визначити, наскільки довго паливо здатне витримувати екстремальні умови супернагрітого водню.
Тестування відбулося на випробувальному стенді CFEET у Космічному центрі Маршалла NASA (MSFC). В ході дослідження паливо піддалося шести 20-хвилинним тепловим циклам, кожен з яких імітував повноцінний режим тяги ядерного термального двигуна.
Після завершення всіх випробувань інспекція показала, що паливні збірки залишилися неушкодженими та без дефектів.
Президент GA-EMS Скотт Форні назвав результати випробувань важливою віхою у створенні надійного ядерного палива для двигунів NTP.
Паливо повинно витримувати екстремальні температури та вплив гарячого водню, з якими стикаються ядерні реактори у космосі. Ми дуже задоволені позитивними результатами, що наближає нас до реалізації безпечних та ефективних ядерних термальних двигунів для місій на Місяць і в глибокий космос,
– зазначив він.
Ядерні ракетні двигуни мають величезний потенціал, оскільки здатні скоротити час польоту до Марса до 45 днів, у порівнянні з традиційними ракетами на рідкому паливі, які потребують 6-7 місяців.
Скорочення тривалості місії може суттєво знизити ризики для здоров'я екіпажу та кардинально змінити підхід до міжпланетних подорожей.