Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.
«Фігуранти торгували фіктивними меддовідками або за гроші переправляли ухилянтів за кордон поза контрольно-пропускними пунктами», - зазначили в СБУ.
Так, на Одещині правоохоронці зупинили поблизу кодону чотири мікроавтобуси, в яких місцеві ділки намагалися приховано вивезти до невизнаного Придністров’я 47 ухилянтів.
У супроводі «кортежу» з військовозобов’язаними їхало авто, в якому знаходилися організатори цієї схеми.
Загалом злочинна група із переправлення ухилянтів складалася із 9 осіб, серед яких – двоє іноземців з Південного Кавказу. Наразі всі вони перебувають під вартою.
На Харківщині викрито ще чотирьох організаторів «ухилянтських схем». Серед затриманих – місцевий адвокат та рецидивіст, який має судимість за умисне вбивство.
До незаконної діяльності вони залучили понад 10 спільників. Зловмисники продавали ухилянтам фіктивні меддовідки про наявність інвалідності для зняття з військового обліку.
Під час обшуків у затриманих виявлено майже пів мільйона доларів.
У Києві «на гарячому» затримано колишнього адвоката, який допомагав ухилянтам втекти за кордон під виглядом експедиторів гуманітарних вантажів.
Для реалізації злочинного механізму фігурант оформлював своїх клієнтів до місцевої благодійної організації.
У Полтавській області викрито посадовицю Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА. Для оформлення фейкової інвалідності вона торгувала підробленими медвисновками щодо обстежень на магнітно-резонансній томографії.
Ще одну схему в регіоні організували двоє підприємців, які продавали ухилянтам підроблені посвідчення співробітників Держслужби з надзвичайних ситуацій.
На Хмельниччині підозру отримали заступник голови лікарсько-консультативної комісії та двоє місцевих лікарів, які безпідставно оформлювали військовозобов’язаним меддовідки для отримання інвалідності.
За викритими фактами фігурантам повідомлено про підозру відповідно до вчиненихзлочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:
чч. 2, 3 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою);
ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою);
чч. 2, 3 ст. 28, чч. 2, 3 ст. 369-2 (зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб або організованою групою).
Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
Як повідомляв Укрінформ, Служба безпеки України та Національна поліція за два дні ліквідували 10 схем ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України.
Фото: СБУ