Ринок азотних добрив готовий до сезону
Ринок азотних добрив готовий до сезону

Ринок азотних добрив готовий до сезону

Світовий ринок добрив готується до дуже активної весни.

Про це повідомив керівник проєкту «Інфоіндустрія» Дмитро Гордейчук.

«Єгипетські виробники продали карбамід далеко наперед, як і українські. Ціни останніх продажів у Єгипті сягли 17-місячного максимуму, продажі не закінчились, купує і Європа і Туреччина», — зазначив він. 

І додав, що завантаження виробництва в Ірані досі знижується, незважаючи на відновлення потужностей після ремонтів. Ймовірно, Іран оговтається і повністю відновиться у березні, тим часом виробники із Катару та Саудівської Аравії вже підняли свої ціни на гранульований карбамід завдяки додатковому попиту із Австралії.

Водночас, за словами експерта, на ринку карбаміду в Західній півкулі склалась незвичайна ситуація: США конкурують із Бразилією за вільні й дешеві вантажі, очевидно, що вже навіть на березень пропозиції вільного продукту обмежені. Хоча ціни в Бразилії вищі, але темпи закупівлі значно уповільнились. Схожа ситуація в країнах ЄС.

«У Європі очікується, що темпи імпорту збільшаться, оскільки внутрішні потужності скорочуються через високі витрати. Але польські заводи серйозно налаштовані на мита проти російських добрив», — додав Дмитро Гордейчук.

Водночас Індія, ймовірно, зможе купити лише половину з 1,5 млн т, що розігрувалися на тендері. На думку аналітиків і учасників ринку, це, скоріше, станеться через те, що ціни будуть вищими від очікувань покупця. Продукцію постачатимуть країни Перської затоки та росія.

«Цієї весни попит Індії у поєднанні з закупівлею в Європі та Туреччині, а також початком сезону в США та Австралії означатиме, що ці центри імпорту повинні будуть конкурувати за товар, який потрібно купити в 1 кварталі 2025 року», — вважає фахівець. 

На його думку, українському ринку варто спостерігати за поведінкою єгипетських постачальників, адже вони є і будуть головним постачальником карбаміду для країн ЄС і впливають на весь ринок Середземномор’я. З Казахстану, Туркменістану та Азербайджану надходять неоднозначні натяки, що для України ціни будуть вище, і набагато. 

«Фактично імпорт уже подорожчав із початку другої декади січня, з 13 січня на 1800 грн підняли ціни в Ostchem. Лишається тільки питання, чи забезпечені українські виробники газом, адже вони вже встигли продати березневі обсяги», — додав експерт.

Дмитро Гордейчук зазначив, шо не очікує значних змін на ринку азотних добрив в Україні. Попри війну український ринок зумів зберегти великий рівень конкурентних пропозицій, і сам ринок не стояв на місці. 

«Аграрії від трейдерів і виробників отримали максимум підтримки, тепер м’яч на їхній стороні», — підсумував він

Джерело матеріала
loader