Наймолодший кримський політв’язень Аппаз Куртамет вийшов на зв’язок з колонії у Псковській області
Наймолодший кримський політв’язень Аппаз Куртамет вийшов на зв’язок з колонії у Псковській області

Наймолодший кримський політв’язень Аппаз Куртамет вийшов на зв’язок з колонії у Псковській області

Окупанти затримали кримського татарина, коли йому було 19 років, і незаконно засудили на 7 років за «фінансування тероризму».

Наймолодший український політв'язень Аппаз Куртамет, якого Росія незаконно засудила до 7 років позбавлення волі за начебто «фінансування тероризму», вийшов із карантину та перебуває в колонії у Себезькому районі Псковської області, в селищі Сосновий Бор. Про це повідомляє Кримськотатарський ресурсний центр з посиланням на мати Аппаза — Айше Куртамет. За її словами, Аппаз Куртамет отримав можливість телефонувати рідним.

«Тепер є навіть відеодзвінки, він може телефонувати всім, у кого є російський номер, безпосередньо. Ліміт — 15 хвилин на день, іноді двічі по 15 хвилин», — розповіла Айше. 

В колонії є можливість навчання, але через політичну статтю Аппазу відмовили у здобутті освіти за спеціальністю програмування.

«Аппаз одразу влаштувався на роботу, оплачувана праця становить 1000 рублів на місяць, фактично це безкоштовна робота. Тепер у нього менше часу на саморозвиток — читання книг і вивчення англійської мови можливе лише у вихідні, наприкінці тижня», — додала мати політвʼязня.

Розповідаючи про умови перебування в колонії, вона зауважила, що вони кращі, ніж у попередніх місцях ув’язнення: «Володимирський централ у порівнянні з колонією – як небо і земля».

За словами Айше Куртамет, у колонії в Псковській області навіть можна бувати на свіжому повітрі, а у Володимирі душ був раз на тиждень, жахлива їжа, навіть до туалету водили під конвоєм. Ще гірші умови перебування були у кримському СІЗО.

Аппаз Куртамет налаштований оптимістично і вірить, що не пробуде у колонії довго. «Він із надією говорить про якнайшвидше завершення війни та вірить, що її кінець буде справедливим для України», — сказала Айше Куртамет.

Однак, попри покращення умов, найбільшою несправедливістю залишається сам факт ув’язнення. Аппазу доводиться відбувати покарання за злочин, якого він не вчиняв. Найкращі роки його молодості вкрадені, і ніхто їх не поверне, наголошують в Кримськотатарському ресурсному центрі.

У квітні 2023 року окупаційний суд у Сімферополі засудив 21-річного кримського татарина Аппаза Куртамета до семи років колонії за звинуваченням у нібито фінансуванні українського добровольчого батальйону. Про це повідомив уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець. Слідство стверджувало, що хлопець переказав 500 гривень представнику батальйону.

«Насправді Аппаз позичив у борг ці гроші знайомому, котрий на той час вступив до добробату», — наголосив Лубінець.

Омбудсман нагадав, що російські силовики затримали Аппаза Куртамета 23 липня 2022 року на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом, куди він прямував до родичів. Того ж дня звʼязок із ним зник, і про місце перебування хлопця не було відомо до 8 жовтня 2022 року. Наприкінці лютого 2023 року окупанти розпочали судилище.

«Усі обвинувачення на адресу громадян України є надуманими і мають політично мотивоване підґрунтя, а вироки — незаконними.️ Міжнародне гуманітарне право забороняє державі-окупанту застосовувати своє кримінальне законодавство на окупованій території», — заявив омбудсман і закликав світову спільноту посилити політико-дипломатичний тиск на Росію до повного і безумовного звільнення всіх незаконно утримуваних українських громадян.

Раніше повідомлялось про те, щокримського політв'язня та релігійного діяча Мусліма Алієва в російському ув'язненні помістили до одиночної камери штрафного ізолятора на 15 діб за здійснення обов'язкової п'ятикратної молитви для мусульман (намазу).

Фото: Instagram/Kurtamet

Читайте також
Справу кримського політв'язня, громадського діяча Володимира Ананьєва окупанти передали до суду в Ростові
Європарламент ухвалив резолюцію щодо звільнення кримських політв’язнів
У політв’язня Заура Абдуллаєва загострилися проблеми зі здоров’ям у російській в’язниці
Кримського політв'язня Ернеста Ібрагімова етапували до колонії в Оренбурзькій області
Журналіст Осман Аріфмеметов у російській в'язниці втратив 22 кілограми ваги
Верховний суд Росії залишив у силі вирок кримському політв'язню Яшару Шихаметову
Кримський журналіст Асан Ахтемов у російській в'язниці втрачає зір
У Криму знову затримали журналістку і правозахисницю Лутфіє Зудієву: заява правозахисників
Окупанти затримали і піддали тортурам людину, яка у Криму розшукувала депортованих українських дітей
Команда «Детектора медіа» не лише бореться за якість української журналістики, але й розповідає про суспільно важливі процеси в Україні. Наші журналісти пишуть про досягнення та проблеми громадського сектору й показують, як активісти впливають на реформи.

Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.
Долучитись
Теги за темою
Росія війна кримські татари
Джерело матеріала
loader
loader