Поліцейський розповів у суді, як тепер вже екссуддя Тандир здавав аналіз сечі після смертельної ДТП
Поліцейський розповів у суді, як тепер вже екссуддя Тандир здавав аналіз сечі після смертельної ДТП

Поліцейський розповів у суді, як тепер вже екссуддя Тандир здавав аналіз сечі після смертельної ДТП

Поліцейський розповів у суді, як тепер вже екссуддя Тандир здавав аналіз сечі після смертельної ДТП - Фото 1

Святошинський районний суд продовжує допитувати свідків у справі колишнього судді Олексія Тендира, якого звинувачують у дорожно-транспортній пригоді зі смертельними наслідками.

Про це повідомляє «Судовий репортер».

Близько 8 ранку 26 травня 2023 року працівник Управління патрульної поліції Києва Дмитро з напарницею Анною поїхали в медичний заклад змінити нічний екіпаж поліції, який раніше доставив туди Тандира. На той час у медіа вже були публікації про нічну ДТП і затримання судді. У поліклініці патрульних зустрів слідчий ДБР і сказав, що Тандира треба супроводити до іншого закладу.

Тандир відмовлявся здавати аналізи у наркологічному відділенні «Соціотерапія», тому його везли до Київського міського бюро судово-медичної експертизи.

Патрульний пригадав, що при перевезенні в автомобілі відчувався запах алкоголю. Сам Тандир при цьому виглядав стомлений, не сперечався і говорив мало.

Завданням поліції було доставили затриманого з метою відбирання аналізів, щоб перевірити, чи перебуває він у стані алкогольного чи наркотичного спʼяніння, а також стежити за порядком.

Тандиру дали ємність і показали, де це слід зробити була спеціальна кімната з унітазом і умивальником.

Патрульний сказав, що, на його субʼєктивну думку, Тандир не хотів здавати будь-які аналізи. Здавати кров він відмовився і сечу здав не з першого разу, підходив до унітаза два чи три рази, умивався, зволікав. У коридорі в цей час були два працівники  ДБР, два поліціянти, але вони не помітили, як суддя наповнив баночку.

В той момент, коли він вирішив здати аналіз, у ту кімнату ніхто не пішов із ним. Я побачив, що він узяв баночку і я розвернувся, погукав слідчих. Поки вони дійшли, я розвернувся, а в нього вже баночка була наповнена якоюсь рідиною, сказав свідок.

Памʼятаєте колір цієї рідини? уточнив прокурор.

Памʼятаю. Як вода. Знаю, якщо довго не ходити в туалет, то воно хоч якийсь колір має. Ми з ним як мінімум годину проїздили, а рідина була прозорого кольору.

У присутніх поліцейських працювали боді камери, записи з яких будуть також досліджуватися.

Адвокат зацитував фразу Дмитра з цього відеозапису: «Пойдіть позовіть слідчих, бо він пішов аналіз здавати. Можливо, це має бути у вашій присутності». 

Коли Тандир віддав баночку, між поліцейським і слідчим відбувся діалог:

— Він ніде воду не набрав?

— Ні.

— Він туда точно воду не набрав?

— Ні-ні. Нічого не набирав.

— Тоді все. Плюс-плюс.

Поліцейський сказав, що не пригадує цієї розмови, бо все відбувалося дуже швидко, наполягає, що відволікся, щоб покликати слідчого. Як рідина потрапила в баночку свідок не бачив, але бачив, що Тандир підходив до умивальника і унітаза.

У протоколі слідчої дії поліцейський ніяких зауважень із приводу відібраного зразка не зазначив.

Пізніше експертиза показала, що в баночці замість сечі була вода зі слиною.

Нагадаємо, що 25 травня 2023 року опівночі на Берестейському проспекті у Києві суддя Тандир збив на блокпосту 22-річного нацгвардійця Вадима Бондаренка, який розставляв на дорозі пластикові загородження за пару хвилин до комендантської години. Хлопець загинув на місці. Тандира ж одразу затримали і в машині знайшли недопиту пляшку віскі.

Тандир працював суддею Макарівського районного суду Київської області і на момент ДТП був також головою цього суду.

У загиблого Бондаренка залишилась дружина і троє дітей.

Тандира звільнили з посади судді і він більше півтора роки перебуває під вартою, без альтернативи звільнення під заставу. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі.

Наразі допитані 25 свідків і залишилося ще менше 10-ти. Досі не допитаний ключовий свідок — нацгвардієць, який був прямим очевидцем ДТП і брав участь у слідчому експерименті. Попереду дослідження документів, у тому числі висновків експертиз, а також речових доказів.

Tweet
Джерело матеріала
loader