Доктор Євген Комаровський зазначає, що найчастіше це трапляється в голеностопному суглобі, адже він часто піддається непередбачуваним навантаженням при ходьбі, бігу або переміщенні по нерівній поверхні.
Про це він розповів у своєму відео на Ютуб. Лікар додав, що особливу увагу варто приділити профілактиці цієї травми. Люди, що займаються спортом, а також діти, жінки та літні люди є найбільш вразливими до розтягнення зв'язок. Неправильний вибір взуття, нещасні випадки на вулиці, недостатня фізична підготовка – це фактори ризику, які можуть призвести до травми.
Лікар називає такі симптоми розтягнення: різка біль, що посилюється при русі; припухлість та можливі гематоми; біль у м'язах через одночасне пошкодження м'язової тканини.
Комаровський також розповів про першу допомогу при розтягнення: залишити постраждалий суглоб у спокої та не навантажувати його; кінцівку краще підняти, щоб суглоб був вище рівня серця - це зменшить набряк. Окрім цього, варто прикладати до ураженого місця холодний компрес на 25-30 хвилин кожні 2 години впродовж перших 24 годин. Також лікар радить зафіксувати суглаб за допомогою еластичного бинта. Знеболювальні засоби, такі як ібупрофен або парацетамол, можуть полегшити біль, але вживати їх варто обережно.
Якщо під час травми ви чули тріск, біль не зменшується протягом доби, або є ознаки запалення, такі як почервоніння чи підвищена температура шкіри, варто терміново звернутися до дедзакладу, наголошує Комаровський.
Останні новини України:
А ще Politeka писала, що доктор Комаровський розповів, як позбутися печії
Також Politeka повідомляла, що Комаровський розповів, з якого віку починати чистити зуби дитині