Три провідні технологічні компанії — OpenAI, SoftBank та Oracle — у вівторок, 21 січня, в Білому домі оголосили про створення нової компанії під назвою Stargate для розвитку інфраструктури штучного інтелекту у Сполучених Штатах. Про це повідомляє CNN.
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман, генеральний директор SoftBank Масайосі Сон та голова ради директорів Oracle Ларрі Еллісон виступили разом із новообраним президентом Дональдом Трампом, щоб оголосити про створення компанії, яку Трамп назвав «найбільшим інфраструктурним проєктом ШІ в історії».
President Trump has unveiled a $500 BILLION American AI investment alongside tech leaders Larry Ellison, Masayoshi Son, and Sam Altman, set to create 100,000 American jobs almost immediately!
— The White House (@WhiteHouse) January 21, 2025
America is leading the way into the future! 🇺🇸 pic.twitter.com/B6IGcu7yiH
Компанії інвестують у проєкт $100 млрд на початковому етапі з планами вкласти до $500 млрд у найближчі роки. Очікується, що проєкт створить 100 000 робочих місць у США.
Розподіл ролей у Stargate
Stargate зосередиться на створенні фізичної та віртуальної інфраструктури для розвитку наступного покоління ШІ, включаючи будівництво дата-центрів по всій країні.
За словами Еллісона з Oracle, компанії, яка є одним з найбільших операторів центрів обробки даних США, перший дата-центр площею понад 1 млн квадратних футів вже будується у штаті Техас.
SoftBank візьме на себе фінансову відповідальність, необхідну для розширення інфраструктури ШІ, яка, як очікується, коштуватиме мільярди доларів, а OpenAI відповідатиме за операційне управління.
Четвертим партнером проєкту виступить компанія MGX, яка також забезпечить частину фінансування. Сон з SoftBank стане головою Stargate, повідомили в OpenAI.
Лідери в галузі ШІ протягом кількох місяців били на сполох, що для реалізації їхніх амбіцій у сфері штучного інтелекту в найближчі роки потрібно більше центрів обробки даних, а також чипів, електроенергії та водних ресурсів для їх функціонування.
У своєму недавньому звіті OpenAI закликала уряд США інвестувати в інфраструктуру, щоб утримати технологічну перевагу над Китаєм.