Про це ERR повідомив міністр внутрішніх справ країни Лаурі Ляенеметс, передає Укрінформ.
«Ця операція, яку проводитиме Департамент поліції та прикордонної охорони, передбачає також участь «Кайтселійта»», - зазначив Ляенеметс.
За його словами, планується залучити менше ніж 100 службовців «Кайтселійта».
Ляенеметс підкреслив, що у момент десинхронізації енергосистема Естонії буде найбільш вразливою.
«Ми виконали багато різних підготовчих заходів, але ніколи не знаєш заздалегідь. Логіка МВС у тому, що краще бути готовим, тоді точно нічого не станеться. Минулого тижня я затвердив тимчасовий перелік об'єктів держоборони, об'єктів енергетичної інфраструктури. Найбільш важливі з них перетворені на тимчасові об'єкти держоборони, на період десинхронізації ми запланували також фізичну охорону певних об'єктів», - наголосив міністр, додавши, що для залучення «Кайтселійта» буде потрібна згода уряду та президента.
Він не уточнив, як довго знадобиться охорона об'єктів, але цей період буде в будь-якому випадку довшим за два-три дні.
Після синхронізації енергосистеми Естонії з континентальною Європою буде проведено повторну оцінку ситуації, тоді для деяких об'єктів статус таких, що тимчасово охороняються, можуть поміняти на постійний.
Зазначається, що досі енергосистеми Естонії, Латвії та Литви працюють у системі IPS/UPS, в якій частоту контролює Росія.
8 лютого 2025 року енергосистеми країн Балтії відключаться від з'єднання з цією системою та розпочнуть спільне випробування роботи своїх енергосистем у режимі енергетичного острова.
Синхронізація з частотою континентальної Європи відбудеться 9 лютого, що дозволить країнам Балтії самостійно керувати частотою в системі та підвищити свою енергобезпеку.
Як повідомляв Укрінформ, минулого тижня консервативна партія Isamaa ініціювала законопроєкт, згідно з яким парламент Естонії надасть уряду вказівку закрити кордон із Росією.
Фото: Priit Mürk/ERR