Бербок не виключає, що німецькі миротворці долучаться до місії в Україні
Бербок не виключає, що німецькі миротворці долучаться до місії в Україні

Бербок не виключає, що німецькі миротворці долучаться до місії в Україні

Міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок вважає, що миротворча місія в Україні мала б складатися як з європейців, так і представників інших регіонів і не виключила участі німецьких представників.

Про це вона сказала в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung, передає Укрінформ.

Стосовно можливості направлення німецьких військових у нашу країну Бербок зауважила, що «розглядає різні елементи стабільних миротворчих зусиль з ключовими європейськими партнерами та Україною». За її словами, з цього приводу вона зустрічалася з колегами в Берліні, Варшаві та Парижі.

«Миротворча місія також може бути елементом цього, звичайно, це потребує участі нас, європейців, а також і інших. Адже ми знаємо: що більше міжнародних зобов’язань, то стабільнішими є миротворчі місії. При цьому і з країн поза Європою, з якими Путін зацікавлений у добрих відносинах. У цьому сенсі наша власна участь на інших континентах – чи у сфері розвитку, чи безпекової політики - є дуже важливою», - сказала вона.

У контексті гарантії безпеки для України глава МЗС зазначила, що членство в Євросоюзі й НАТО є гарантією життя, тому одним з найважливіших завдань протягом останніх трьох років для неї було просування процесів розширення ЄС.

«І на саміті НАТО у Вашингтоні ми чітко дали зрозуміти, що майбутнє України також в Альянсі, як це вже сталося з кількома державами Західних Балкан після їхнього власного досвіду війни», - вказала Бербок.

Вона зазначила, що новий американський уряд чітко дав зрозуміти: досягти миру, який відповідає євроатлантичним інтересам, очевидно, складніше, і цього не можна зробити шляхом угоди протягом 24 годин.

«Відчуття реальності є важливим для тривалого миру», - підкреслила міністерка.

За її словами, завершення війни - в руках Путіна.

«Із суто раціональної точки зору Путін нарешті зрозуміє, що не може виграти війну проти України. Ознаки очевидні: з відходом Асада із Сирії росіяни зазнали серйозної геополітичної поразки. Найближчий партнер Путіна, Іран, захищається. Але, на жаль, останні три роки також показали, що путінська Росія більше дотримується не нормальної логіки, а ідеологічно керованої, спрямованої на знищення», - сказала глава МЗС.

При цьому Бербок припустила, що Путін готовий пожертвувати власною країною - і «тільки чітка політика безпеки утримає його від подальшого руху в Європі».

Чим більшим буде тиск на Путіна з боку Трампа та стурбованість очільника Росії, що його інтересам загрожують, тим ефективнішим буде цей тиск, вважає міністерка. Вона пояснила, що заради цього здійснює інтенсивну дипломатичну кампанію по всьому світу для зміцнення гуманітарної, військової та політичної підтримки України.

Не можна ігнорувати й той факт, додала очільниця МЗС Німеччини, що Китай стоїть «на порозі прямої підтримки війни Путіна проти європейського мирного порядку». Тут потрібна відверта розмова з Пекіном, зауважила Бербок.

Як повідомлялося, Володимир Зеленський заявив, що розміщення в Україні миротворчого контингенту може бути лише сегментом реальних безпекових гарантій.

Теги за темою
Україна Німеччина
Джерело матеріала
loader