Коли журналісти запитали у лауреата Пулітцерівської премії Теннессі Вільямса, про що ця п’єса, він відповів так: «Це прохання про розуміння делікатних людей».
За сюжетом нетрі Нового Орлеану сколихнув приїзд аристократки французького походження Бланш Дюбуа, яка зупинилась у своєї сестри Стелли та її чоловіка Стенлі Ковальські (народженого в Америці поляка). З першої хвилини знайомства між Стенлі та Бланш зароджується головне екзистенційне протистояння, і невідомо, чим закінчиться цей турнір і що чекає на головну героїню.
«Мені сказали сісти на трамвай, який називається "Жадання", а тоді пересісти на інший – він називається "Кладовище"…», – каже Бланш.
Жага і пошук кохання – як рефлексія травми, але насильство, з яким зустрічається Бланш, – теж своєрідна рефлексія приниженого. Вистава – як спосіб подорожі найпотаємнішими кімнатами підсвідомості, аби дати відповідь на питання, як жити зі своєю вразливістю та делікатністю поряд із насильством. І взагалі вразливість – це слабкість чи сміливість бути собою, попри страх осуду та відторгнення?