Стало відомо, як відновлюватиме родючість ґрунту
Стало відомо, як відновлюватиме родючість ґрунту

Стало відомо, як відновлюватиме родючість ґрунту

У СТОВ «Дружба» на Черкащині у 2025-26 роках планують особливу увагу приділити відновленню родючості ґрунту. Про те, як цього досягтимуть, розповів співвласник господарства Артур Налбандян в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Сьогодні є певні принципи використання наших ресурсів, які ведуть до цієї мети. Перше – дуже важливо повертати в ґрунт те, що з нього винесли. Ми розуміємо, що нам треба убезпечити ґрунт від ерозії. Для цього 2025 року будемо вводити в сівозміну покривні культури. Також важливо зменшити викиди вуглецю – ми над цим працюємо, є учасниками програми Міжнародної сертифікації сталого розвитку та викидів вуглецю (ISCC), щороку її проходимо», –зазначив Артур Налбандян.

Наступний принцип – зменшення хімічного навантаження на гектар. Для цього максимально обстежують поле і визначають оптимальні препарати, які спрацьовують за одне внесення, щоб зменшити фітотоксичність на рослину та залишки в ґрунті, працюють з відомими препаратами, оригінальними. Тобто на пестицидах не економлять.

«По суті, наша стратегія – не надто утискати собівартість, не применшувати процеси, на яких можна заощадити, а працювати над тим, що дасть більшу рентабельність, не піддаючи під удар ґрунт, рослину тощо. Допомагає у цьому сучасна техніка. Так, ми купили шестиметровий обприскувач зі штучним інтелектом, на ньому розташовано 156 форсунок, що мають піксель 6 см»,– розповів аграрій.

За його словами, завдяки вбудованій фото-камері він може працювати за різними алгоритмами: тільки по бур’янах, тільки по культурі, по всій рослинності або тільки по землі. Завдяки такому обприскувачу в господарстві можуть заощаджувати 60-90% ЗЗР на 1 га, а завдяки точковій роботі по культурі, а не по бур’яну, урожайність кукурудзи в товарному посіві підвищилась на понад 10%: замість 7 т/га зібрали 7,7 т/га. Проте важливіша його роль у зменшенні хімічного навантаження на ґрунт.

«Стратегічно ми хочемо за 5-10 років отримати чисті поля, викорінивши сьогодні на них берізку, хвощ польовий, ваточник сирійський, адже через такі специфічні бур’яни ми змушені збільшувати норми пестицидів, збільшуючи хімічне навантаження на поля. Ми впевнені, що з рухом у ЄС наша країна буде імплементувати нове законодавство, яке обмежуватиме застосування пестицидів, і ми готуємося до цього, працюючи над чистотою полів і підвищуючи екологічність виробництва»,– додав Артур Налбандян.  


Перегляди: 0
Джерело матеріала
loader