Полонені та зниклі безвісти: омбудсмен окреслила масштаб проблеми
Полонені та зниклі безвісти: омбудсмен окреслила масштаб проблеми

Полонені та зниклі безвісти: омбудсмен окреслила масштаб проблеми

Уповноважена з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольга Решетилова заявила про те, що проблема військовополонених та зниклих безвісти - на третьому місці по кількості звернень.

"Треба сказати, що в державі існує ціла "інфраструктура" по роботі з родинами зниклих безвісти - Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими, Ірина Верещук координує цю роботу від Офісу Президента, Уповноважений ВР з прав людини, Уповноважений з питань зниклих безвісти, Цивільно-військове співробітництво ЗСУ", - поінформувала вона.

Тим не менше, зазначила військова омбудсменка, у рідних залишаються запитання, зокрема щодо комунікації з військовими частинами, щодо призначення службового розслідування, надання актів службових розслідувань тощо.

"На мій черговий запит по акту офіцер однієї з частин запитав мене: "Яка їм різниця, де він зник?". Для мене це про нерозуміння деякими командирами двох очевидних істин: точно і чітко встановлені обставини і координати місця зникнення безпосередньо впливають на подальші пошуки; рідні зниклих безвісти і загиблих військовослужбовців мають право знати правду про те, що сталося. Це не обговорюється. І ми привчимо до цього розуміння всі військові частини. Наразі плануємо серію зустрічей рідних зниклих безвісти і військовополонених з представниками частин", - наголосила Решетилова.

Уповноважена окрему уваргу звернула на ситуацію зі зниклими безвісти військовослужбовцями зі 155 бригади: "Через управлінський хаос і неякісний облік особового складу дуже складно встановити обставини зникнення кожного військовослужбовця. Але ми над цим працюємо і, я сподіваюся, найближчим часом зможемо надати відповіді рідним на всі їхні питання".

Джерело матеріала
loader
loader