Документальний повнометражний фільм Катерини Горностай «Стрічка часу» (Timestamp) увійшов до основного конкурсу кінофестивалю Берлінале. Він змагатиметься за головний приз кінофоруму — «Золотого ведмедя». Про це «Детектору медіа» повідомили творці фільму.
Фільм розповідає про навчальний рік під час війни та представляє собою мозаїку навчального процесу та побуту вчителів і дітей з різних куточків України. У ньому йдеться про боротьбу за збереження відчуття нормальності для учнів, які йдуть вчитися у пошкоджені бомбами школи, на підземні станції метро або отримують освіту через Zoom.
Стрічка показує шкільне життя у Черкасах, Харкові, Бородянці та Бучі на Київщині. Найтрагічніший епізодом фільму — похорон у місті Ромни на Сумщині: за два дні до того школу знищив прямим влучанням російський дрон, що забрав життя директорки, заступниці, бібліотекаря і секретарки школи. Один із героїв фільму, Борис Ховряк, під час зйомок працював учителем, а сьогодні служить в лавах Сухопутних військ ЗСУ, як і багато інших педагогів, які стали захист Батьківщини.
«Наш фільм не має на меті розказати історії своїх героїв: він не містить розповідей про них та інтерв’ю. Але натомість “Стрічка часу” на півтори години занурить глядача в життя українських шкіл під час війни, що досі триває», — розповідають творці фільму.
Катерина Горностай. Фото: Odesa International Film Festival
Це вже другий повнометражний фільм Катерини Горностай на Берлінале. Її повнометражний ігровий дебют Стоп-Земля отримав «Кришталевого ведмедя» Юнацького журі програми Generation 14+ Берлінале у 2021 році. Свій наступний фільм «Стрічка часу» Катерина зняла з тою ж командою: оператором-постановником Олександром Рощиним, режисером монтажу Ніконом Романченко, звукорежисером Михайлом Закутським, продюсерками Ольгою Брегман та Наталією Лібет та продюсером Віктором Шевченком.
Копродюсерами фільму стали Франсу Ле Голл та Маріон Гут з кінокомпанії a_BAHN (Люксембург), Рінскє Раап з Rinkel Docs (Амстердам, Нідерланди) та Віктор Еде з Cinephage Productionns (Марсель, Франція). Фільм отримав фінансову підтримку від Фонду Європейської Солідарності (European Solidarity Fund for Ukrainian Films) на Каннському Кіноринку. На Берлінале він змагатиметься за перемогу ще з 18 стрічками з різних країн світу.
Також документальні стрічки українських режисерів таабо з українською копродукцією покажуть на Берлінале 2025 у програмах Forum та Forum Expanded. Це фільм Олексія Радинського «Спеціальна операція» (Special Operation, Україна-Литва), створений на базі зйомок камер відеоспостереження, які фіксували дії російських військ на території Чорнобильської АЕС; фільм Єви Нейман «Коли над морем спалахує блискавка» (When Lightning Flashes Over the Sea, Німеччина-Україна) про життя одеситів від час війни; фільм Віталія Манського «Час підльоту» (Time to the Target, Латвія-Чехія-Україна) про обряди скорботи воєнного часу на західній Україні.
Берлінале 2025 відбудеться 13-23 лютого, фестиваль відкриє спеціальний позаконкурсний показ стрічки Тома Тиквера «Світло» (The Light).
На фото кадр із фільму Катерини Горностай «Стрічка часу»
Фото надано авторками фільму
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.