До переселенців позитивно ставляться 93% українців
До переселенців позитивно ставляться 93% українців

До переселенців позитивно ставляться 93% українців

До внутрішньо переміщених осіб позитивно ставляться 93% українців.

Про це свідчать дані опитування громадської думки про ставлення до біженців, ВПО та російськомовних громадян, яке провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС), передає Укрінформ.

«До ВПО з тих груп, які ми на цей раз вивчали, українці ставляться краще, ніж до інших груп. (...) Готові допустити їх у своє оточення майже 58%, ще 35% погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 93%). Таким чином, 93% населення погоджується допустити ВПО у своє оточення, ксенофобне ставлення до них мають лише 7%», - зазначають соціологи.

Згідно з даними опитування, до українських біженців, які перебувають за кордоном, повністю толерантним є ставлення 47% опитаних, ще майже 40% згодні, щоб вони поверталися (разом 87%). Не хотіли б їх бачити в Україні 13% респондентів.

Стосовно російськомовних українців, то допустити їх у своє оточення готові 49% опитаних, ще 34% респондентів погоджуються, що вони мають жити в Україні.

«Тобто 83% населення готові допускати російськомовних жителів України у своє оточення. Ксенофобне ставлення до них мають 17%. Різниця з результатами березня 2023 року незначуща, ситуація щодо російськомовних громадян України за півтора року не змінилася», - відзначають соціологи.

Щодо українців, які опинилися на окупованій території після 24 лютого 2022 року, 40,7% респондентів висловили готовність допустити їх у своє оточення, ще 44,6% погоджуються, що вони мають жити в Україні (разом 85%). Ксенофобне ставлення до них мають 15% опитаних.

У цьому зв'язку дослідники зауважують, що держава повинна мати більш чітку і зрозумілу комунікацію з тими, хто залишився на окупованій території, «щоб було чітко зрозуміло, яка діяльність підпадає під закон про колаборацію».

«У цілому ж ситуація зі ставленням до окупованих громадян поки що виглядає більш-менш задовільною, але вимагає постійного моніторингу і уваги», - зауважили соціологи.

Опитування проводилося в період 20 вересня - 3 жовтня 2024 року методом телефонних інтерв’ю у всіх регіонах України (підконтрольна уряду територія). Було опитано 989 респондентів. Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1% для показників, близьких до 50%, 3,5% для показників, близьких до 25%, 2,5% - для показників, близьких до 10%, 1,8% - для показників, близьких до 5%.

Як повідомляв Укрінформ, соціологи КМІС за результатами дослідження, проведеного у грудні 2024 року, відзначили тенденцію до зниження частки тих, хто оптимістично дивиться на майбутнє України. Згідно з даними опитування, більшість українців (57%) у цілому схиляються до оптимістичного погляду на майбутнє країни, частка песимістів становить 28%.

Теги за темою
Україна
Джерело матеріала
loader
loader