21 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити
21 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

21 січня: яке сьогодні свято і що не можна робити

Сьогодні, 21 січня -  Міжнародний день обіймів. Віряни вшановують пам'ять святого ісповідника Максима. До Нового року залишилося 344 дні.

Яке сьогодні церковне свято

21 січня в церковному календарі – день пам’яті святого ісповідника Максима. Він народився у Константинополі і здобув блискучу освіту, служив секретарем імператора Іраклія. Пізніше став ченцем і присвятив своє життя захисту православної віри, особливо у боротьбі з єрессю монофелітства. Максим Ісповідник був відомий своєю глибокою теологічною думкою і численними працями. Він боровся за визнання двох волей Христа – божественної і людської, що було важливим аспектом християнської догматики. Максим страждав від переслідувань за свої погляди і був засланий, де й помер мученицькою смертю. Пізніше він був канонізований і визнаний одним із найбільших святих і теологів у християнстві.

Що не можна робити 21 січня

  • Не слід сваритися, лихословити, конфліктувати.
  • Не можна брати і давати гроші в борг.
  • Забороняється виходити з дому до світанку.

Народні прикмети і традиції на 21 січня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день. Наприклад, дивилися, який сьогодні день: місяць зійшов в хмарах — буде багато жита, мало хмар і сонячна погода — до сильних морозів, погожий день — така ж буде і весна, птахи літають низько —  до негоди.

За народними повір'ями, селяни цього дня намагалися визначити, яким буде майбутній урожай. Подружні пари проводили особливий ритуал зі снігом, щоб зміцнити стосунки. Вони бралися за руки, підходили до дерева у дворі, струшували сніг і примовляли "Що Бог з’єднав, то людині роз’єднати не під силу".

Як назвати дитину, народжену 21 січня

Сьогодні іменини святкують Євген, Іван, Ілля, Максим, Анастасія та Ганна. Талісманом людини, народженої 21 січня, є гіацинт. Камінь вважається сильним оберегом від нещасть та лиха. Гіацинт також захищає від різних хвороб.

Історичні події 21 січня

1506 — за розпорядженням Папи Римського Юлія II утворюється армія Ватикану — Швейцарська гвардія. Червоні мундири гвардійців розроблені під керівництвом самого Рафаеля. Вважається найстарішою армією на планеті, хоча і нараховує у своїх лавах усього 80—90 осіб.

1605 — поразка військ Лжедмитрія від московських царських військ і його відступ до Путивля.

1751 — Юхим Дараган став київським полковником.

1790 — день створення гільйотини.

1793 — Людовик XVI, король Франції, гільйотинований на Площі Революції.

1796 — Едвард Дженнер відкрив метод вакцинування від віспи.

1840 — француз Дюмон-Дюрвіль на вітрильнику «Астролябія» відкрив нову південну землю (Антарктиду), якій дав ім'я своєї дружини — Земля Аделі.

1899 — німецька компанія «Адам Опель», яку брати Опелі заснували для виробництва швейних машин, розпочала виробництво автомобілів.

1919 — на конгресі угорських русинів у Хусті делегати Закарпаття ухвалили возз'єднати Закарпатську Україну із Соборною Україною.

1921 — на спільному засіданні Кримревкому та облкомітету РКП(б) прийнято резолюцію: «з метою революціонізування мусульманського Сходу доцільно створити видимість самостійного Криму».

1925 — визнання СРСР Японією. Японські війська залишають російський Далекий Схід

1934 — введено в експлуатацію Харківський турбогенераторний завод.

1952 — італійські вчені оголосили, що Пізанська вежа повинна впасти у 2151 році.

1954 — у Гротоні, штат Коннектикут, спущений на воду перший підводний човен з ядерним реактором «Наутілус».

1959 — утворено Європейський суд з прав людини, метою якого є здійснення контролю за дотриманням прав і свобод людини та громадянина, закріплених у Європейській конвенції з прав людини.

1966 — соліст групи The Beatles Джордж Гаррісон одружився з фотомоделлю Патті Бойд.

1968 — відбулась одна з наймасштабніших битв у ході В'єтнамської війни між народною армією В'єтнаму та Корпусом морської піхоти США за військову базу Кхесань.

1976 — стартували планові рейси літаків «Конкорд» авіакомпанії British Airways за маршрутами Лондон — Бахрейн та Париж — Ріо-де-Жанейро.

1978 — Олекса Гірник вчинив самоспалення біля могили Шевченка на знак протесту проти русифікації.

1985 — відзначається День обіймів. У цей день можна дружньо обіймати навіть незнайомих людей.

1989 — 120-літня американка Августа Бунж стала прапрапрабабусею (найбільша кількість живучих одночасно поколінь в одній родині).

1990 — близько трьох мільйонів українців взялися за руки, з'єднавши Івано-Франківськ, Львів і Київ у переддень Злуки.

2001 — Пол Маккартні став першим музикантом, сукупна вартість майна якого перевищила один мільярд доларів.

Теги за темою
Традиції
Джерело матеріала
loader