Вибухівка із соцмереж: троє підлітків потрапили до лікарні після спроби зробити саморобну петарду
Вибухівка із соцмереж: троє підлітків потрапили до лікарні після спроби зробити саморобну петарду

Вибухівка із соцмереж: троє підлітків потрапили до лікарні після спроби зробити саморобну петарду

Діти знайшли інструкцію з соцмережі, де показували, як зробити саморобну петарду.

У Львові троє підлітків потрапили до лікарні після спроби зробити саморобну петарду за інструкцією з інтернету. Постраждалим хлопцям – 10, 12, та 15 років. Вони не знайомі між собою, але всі повторювали той самий метод.  

У якому стані діти – в матеріалі ТСН.

12–річний Вʼячеслав – один із трьох підлітків, які постраждали від небезпечного експерименту. Хлопець нині в лікарні з опіками обличчя. Усе через інструкцію з соцмережі, де показували, як зробити саморобну петарду. Експериментували з другом. Пляшка з вибуховою сумішшю розірвалася просто перед його обличчям.

"Ми пішли на поле підривати. Друг підірвав, все нормально було, а я пляшку поставив і підірвалось. Почало пекти, лице почало набухати, не міг навіть очі відкрити", – розповідає хлопець. 

Складники, зокрема й засіб для чищення труб для саморобної петарди, купив у магазині, каже хлопець. І ця речовина потрапила в очі. Витер обличчя снігом, але дороги додому вже не бачив – його вів друг. 

"Не міг бігти, не міг очі відкрити. Були в слизі, і я боявся відкрити, щоб не роз'їла", – каже постраждалий.

Мама хлопця розповідає, що спершу навіть не зрозуміла, що сталося. Жінка промила очі сину й поїхала до лікарні. У хлопця діагностували глибокі термічні та хімічні опіки.

Лікарі попереджають – речовини у петардах буквально розʼїдають шкіру і залишають рубці.

"Ураження шкіри – чоло, щоки, ніс, підборіддя, шкіра повік верхніх та нижніх – глибокі опіки. Це висока температура, термічне ураження шкіри, плюс є хімічне, бо це є дія лугу. І така комбінація спричиняє глибокі опіки", – каже лікар.

Двох інших постраждалих уже виписали на амбулаторне лікування. А Вʼячеслав записав відео , де закликає дітей не повторювати подібного. 

У поліції наголошують –  із дітьми потрібно постійно говорити про ризики та наслідки таких експериментів. Поліцейські будуть розповідати про це на тренінгах у школах.

Читайте також

Джерело матеріала
loader