В Україні запровадять новий "податок": кого торкнуться зміни
В Україні запровадять новий "податок": кого торкнуться зміни

В Україні запровадять новий "податок": кого торкнуться зміни

Верховна Рада ухвалила закон щодо працевлаштування людей з інвалідністю, який передбачає нові вимоги для роботодавців та створення спеціального фонду.

Законопроєкт №5344-д, який розроблявся понад два роки, запроваджує суттєві зміни у сфері працевлаштування осіб з інвалідністю. За словами експерта з пенсійного права Сергія Коробкіна, закон стосується майже всіх роботодавців, які мають від 8 працівників.

"Фактично в державі вводиться додатковий податок. З одного боку, розширюють права і можливості для людей з інвалідністю, а з іншого – зобов'язують роботодавців або створювати робочі місця, або сплачувати внески", - зазначає Коробкін.

Згідно з новим законом, з 1 січня 2025 року роботодавці з чисельністю від 8 до 25 працівників мають облаштувати щонайменше одне робоче місце для особи з інвалідністю. Для підприємств, де працює більше 25 осіб, квота становитиме 4% від середньооблікової чисельності штатних працівників. Для закладів охорони здоров'я та реабілітаційних центрів встановлено квоту 2%.

Знак інвалід за кермом
Знак інвалід за кермом

У разі невиконання нормативу роботодавці сплачуватимуть щоквартальний внесок у розмірі 40% від середньомісячної заробітної плати за відповідний календарний квартал.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович підкреслила, що "законопроект суттєво наближає умови працевлаштування до європейських, де понад 50% осіб з інвалідністю є працевлаштованими. Натомість в Україні ця цифра близько 16%".

Водночас, Національна асамблея людей з інвалідністю України та Українське товариство сліпих розкритикували закон, вважаючи, що він може послабити існуючу систему підтримки працевлаштування осіб з інвалідністю.

Також нагадаємо, Мінекономіки планує активізувати трудові ресурси України та працевлаштувати 12,5 мільйонів людей - кого торкнеться ініціатива.

Джерело матеріала
loader