Про це повідомила координаторка житлово-комунальних програм громадянської мережі Опора Тетяна Бойко в інтерв'юУкрінформу.
«Це питання не тільки про фізичне житло, а й про управління ним і фінансову модель. Воно не буде безкоштовним. Люди, котрі житимуть там, сплачуватимуть орендну плату відповідно до рівня своїх доходів. Це сучасне житло, яке буде фінансово та архітектурно доступним для людей з інвалідністю», - зазначила Бойко.
Водночас у межах експериментальної постанови планується відібрати 15 громад, які отримають кредитні кошти від ЄІБ до 2026 року для будівництва пілотних об'єктів соціального житла.
Відповідно до Ukraine Facility Plan, виконання завдання щодо забезпечення соціальним житлом передбачене на четвертий квартал 2026 року.
За словами Бойко, Міністерство розвитку громад і територій наразі працює над законом про платне соціальне житло.
«Якщо закон почне діяти у 2027 році, то реальне впровадження нової моделі соціального житла очікується близько 2030 року», - додала Бойко.
Як повідомляв Укрінформ, наразі обсяг соціального житла в Україні не перевищує 1,5%, тоді як у більшості європейських країн таких помешкань значно більше.