Для редагування угорської вимови актора Едріана Броуді у фільмі «Бруталіст», був використаний інструментукраїнського ШІ-стартапу Respeecher.
Штучний інтелект стає все більш помітним у кіновиробництві, однак його використання все ще викликає чимало суперечок — зокрема в тому, що технологія пригнічує використання людської творчості й загрожує скороченням робочих місць.
«Бруталіст», який нині є одним з головних претендентів на премію «Оскар», не став винятком, як стало відомо з інтерв’ю редактора фільму Девіда Янчо. Зазначається, що для створення архітектурних малюнків будівель, показаних наприкінці стрічки, початково використали нейромережу Midjourney (згодом зображення були перемальовані художником), тоді як інструмент українського ШІ-стартапу Respeecher допоміг відредагувати угорську вимову актора Едріана Броуді.
«Я носій угорської мови, і я знаю, що це одна з найскладніших мов для вимови. Навіть з угорським походженням Едріана (мати Броуді — угорська біженка, яка емігрувала до США в 1956 році) — це не так просто. Це надзвичайно унікальна мова. Ми тренували Броуді та Фелісіті Джонс, але хотіли вдосконалити їхню вимову так, щоб навіть місцеві жителі не помітили різниці».
Видання World of Reel зазначає, що використання технології може суттєво вплинути на шанси «Бруталіста» отримати «Оскар», зважаючи на те, що деякі попередні кінороботи з ШІ зазнавали хейту. До прикладу, фільм «Емілія Перес» розкритикувала за «відсутність автентичності в іспанській вимові» Селени Гомес (її голос так само відредагували за допомогою технології Respeecher), а «Мегалополіс» Френсіса Копполи ще до релізу втрапив у скандал через використання фейкових цитат критиків, які згенерував ШІ.
«У галузі є суперечки про ШІ, але цього не повинно бути», — каже Янчо. «Ми повинні вести відкриту дискусію про те, які інструменти можемо використовувати. У фільмі немає нічого, що б не було зроблено раніше за допомогою штучного інтелекту. Він просто прискорює процес. Ми використовуємо цю технологію, щоб відтворити маленькі деталі, на які у нас не вистачало грошей або часу».
Зазначимо, що використання ШІ не завадило «Бруталісту» отримати «Золотий глобус» як найкраща драма. До 97-ї церемонії вручення премії «Оскар» залишилося трохи більше місяця, а «Бруталіст» і Броуді поки є лідерами у відповідних категоріях.
«Бруталіст» — це історичний фільм Бреді Корбета, виробництво якого тривало близько семи років. Події стрічки розгортаються наприкінці 1940-х років і оповідають про архітектора Ласло Тота, угорського єврея, який вижив у Аушвіці та емігрував до США з дружиною. Намагаючись побороти зубожіння, Ласло погоджується на реконструкцію будинку загадкового бізнесмена Гаррісона Лі Ван Бюрена. Після завершення роботи Ван Бюрен зі своїм сином роблять Тоту пропозицію взяти участь у реалізації монументального архітектурного проєкту, що призводить до непоправних наслідків.
В українських кінотеатрах фільм дебютує 20 лютого.