Морські дрони НАТО патрулюватимуть Балтійське море
Морські дрони НАТО патрулюватимуть Балтійське море

Морські дрони НАТО патрулюватимуть Балтійське море

Щонайменше 20 безпілотних катерів братимуть участь в операції НАТО Baltic Sentry, мета якої — захист кабелів у Балтійському морі.

У найближчі тижні морські дрони (USV) долучаться до операції NATO Baltic Sentry, щоб забезпечити цілодобове спостереження за підводною інфраструктурою. Про це пише The Warzone.

«Ми вперше проводимо подібну операцію за участі USV як експериментальне реагування на реальну проблему», — заявив головнокомандувач ОЗС НАТО з питань трансформації адмірал П’єр Вандьє.

Спочатку безпілотними катерами керуватимуть оператори, але на наступних етапах їхня автономність зросте. Дрони посилять щонайменше десять кораблів та патрульні літаки, спрямовані на захист підводної інфраструктури. Також НАТО співпрацюватиме з членами Альянсу для інтеграції національних засобів спостереження — усе для покращення здатності захищати критично важливу підводну інфраструктуру та реагування у разі потреби.

Операція стала відповіддю на пошкодження підводних кабелів між Фінляндією та Естонією, яке, ймовірно, здійснив танкер «тіньового флоту» РФ Eagle S. Унаслідок цього був суттєво пошкоджений кабель Estlink 2 та кілька телекомунікаційних ліній.

Лідери НАТО підозрюють, що російські спецслужби можу навмисно атаковувати інфраструктуру в Балтійському морі. У спільній заяві представники країн-учасниць наголосили, що будь-яка загроза інфраструктурі отримає «жорстку та рішучу відповідь».

Baltic Sentry — не єдина ініціатива з захисту Балтійського моря від диверсій РФ. Раніше Велика Британія запустила систему Nordic Warden, яка використовує штучний інтелект для моніторингу підводних загроз.

Безпілотні катери здобули визнання завдяки використанню Україною у війні проти Росії в Чорному морі. Тепер НАТО оцінює їх як інструмент спостереження та розвідки. Дані, зібрані в рамках Baltic Sentry, допоможуть протидіяти диверсіям та розробити нові стандарти роботи безпілотних катерів у реальних умовах.

Напередодні USM писав, що РФ сподівається захистити завод «Залив» у Керчі від морських дронів підтопленими баржами.

Джерело матеріала
loader