Єврокомісія інтегрувала Кодекс протидії мові ворожнечі онлайн із законом «Про цифрові послуги»
Єврокомісія інтегрувала Кодекс протидії мові ворожнечі онлайн із законом «Про цифрові послуги»

Єврокомісія інтегрувала Кодекс протидії мові ворожнечі онлайн із законом «Про цифрові послуги»

У ЄС платформи щороку перевірятимуть, наскільки ретельно онлайн-платформи протидіють поширенню мови ворожнечі.

У понеділок Європейська комісія офіційно оголосила інтеграцію «Кодексу поведінки щодо протидії мові ворожнечі у мережі» до закону «Про цифрові послуги» (DSA), який заохочує добровільні кодекси поведінки для боротьби з ризиками в Інтернеті. Про це повідомив Euronews.

«Кодекс поведінки щодо протидії мові ворожнечі у мережі» був розроблений у 2016 році. Відтоді його підписали платформи Dailymotion, Facebook, Instagram, Jeuxvideo.com, LinkedIn, користувацькі сервіси Microsoft, Snapchat, Rakuten Viber, TikTok, Twitch, X та YouTube.

Відтак вони зобов’язуються створити мережу «Моніторингових репортерів», до якої запросити громадські організації або державні, які мають досвід у протидії незаконній мові ненависті. Вони мають здійснювати регулярний моніторинг того, як підписанти розглядають повідомлення із мовою ворожнечі, а для цього отримати доступ до щонайменше двох третин сповіщень про повідомлення з мовою воржені за добу.

«Інтегрований кодекс поведінки сприятиме дотриманню та ефективному застосуванню закону "Про цифрові послуги", говорячи про ризики поширення незаконного контенту у їхніх службах», — йдеться в прес-релізі Єврокомісії.

Офіційне визнання Єврокомісією, спільно з національними координаторами з DSA, покликане посилити спосіб, у який онлайн-платформи взаємодіють із контентом, який законодавство ЄС і національні закони визначають як незаконну мову ненависті.

Відповідність платформ перевірятиметься щорічно.

Кодекс практики щодо дезінформації проходить аналогічний процес. У жовтні 2024 року платформи звернулися до Єврокомісії із запитом оцінити, чи можуть добровільне виконання зобов'язань у протидії дезінформації може отримати офіційне визнання щодо виконання вимог закону «Про цифрові ринки».

Фото: Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз Соцмережі Facebook Instagram
Джерело матеріала
loader