Служба безпеки України та Національна поліція протягом доби провели спецоперацію із викриття нелегального продажу зброї в чотирьох областях. Про це повідомила пресслужба СБУ.
У межах спецоперації протягом доби було затримано 15 підозрюваних. Також правоохоронці запобігли незаконному продажу трофейного озброєння та боєприпасів.
У Київській області затримано 31-річного місцевого мешканця і чотирьох його спільників, які торгували "трофейним" озброєнням, що вивозили з районів колишніх боїв на східному фронті. Після переправлення арсеналів вони власноруч відновлювали бойові характеристики засобів ураження для продажу через особисті зв’язки у кримінальних колах.
Також у Київській області нейтралізовано ще два угруповання, які намагалися підпільно продати кулемет Калашникова, ручний протитанковий гранатомет РПГ-7В з пострілами та набоями різного калібру.
В Одесі затримано ще одного підозрюваного, який хотів продати саморобні вибухові пристрої та бойові гранати. У нього вилучено майже 1 кг тротилу, власноруч зроблену вибухівку та партію гранат.
У Чернігові правоохоронці затримали ще трьох учасників злочинної групи, які підшукували клієнтів для збуту автоматичної зброї та вибухівки.
У Луцьку на спробі продажу бойових гранат криміналітету викрито місцевого мешканця. У разі успішної реалізації засобів ураження він хотів "замести сліди" і вимагав проведення оплати через "анонімні" платіжні системи.
Всім затриманим повідомлено про підозру в незаконному поводженні з вогнепальною зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами. Вони перебувають під вартою. Їм загрожує до семи років тюрми.
- У вересні 2023 року Нацполіція повідомила, що двоє мешканців Бориспільського району незаконно заволоділи та зберігали зенітно-ракетний комплекс і боєприпаси російських окупантів, залишені РФ у 2022 році. Суд вирішив передати озброєння на потреби ЗСУ.
- У серпні 2024 року правоохоронці повідомили про підозру киянину. За даними слідства, він незаконно продавав ручні протитанкові гранатомети через Інтернет.